Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. terhességnél mennyi esély...

2. terhességnél mennyi esély van a szülés előtti-közbeni komplikációk megismétlődésére? Bővebben lent

Figyelt kérdés

37. héten pozitív NST és flow miatt befektettek, de még aznap szülőszoba lett, további poz. nst miatt megindították a szülést, de addigra már tágultam is. Vajúdás- szülés közben leesett a szívhang, a zárójelentésen fenyegető hypoxiát is írtak:)Fájásgyenge is voltam ráadásul. A kisfiam elakadt a szülőcsatornában, akkor már császározni sem lehetett volna, 4 kiló fölött volt a súlya. Az apgar végül 10-es lett, de oxigént kapott. Emlékszem, még nem bújt ki, de mondták, h neonatológust hívnak, nem volt erőm kérdezni sem, hogy miért..Szeretnénk kistesót, de félek nagyon!!! Egyébként az egész terhesség alatt semmi gond nem volt. - a 37. hétig.

4 hónapos -7,5 kilós tündéri kisfiam van:)


2009. okt. 25. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen jellegű probléma nem valószínű, hogy ismétlődik. Vállaljatok kistesót, és próbálj meg pozitívan gondolkodni és nem félni! Sok sikert!
2009. okt. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden terhesség más és más. Még egy kismamától sem hallottam, hogy a két vagy több terhessége vagy szülése ugyanolyan lett volna. Ne aggódj, csak pozitívan állj hozzá, hogy minden rendben lesz. Ne a félelmeidre összpontosíts, hanem a végeredményre. :-) Sok szerencsét és gyönyörű kisbabát kívánok neked. :-)
2009. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam hasonló volt a helyzet,illetve rosszabb:-) Igaz 2 nappal túl voltam a kiíráson,de semmi jele nem volt a szülésnek...egy véletlenszerűen elvégzett uh után 30 percen belül sürgősségi császárral született meg a fiam. 2 hétig volt a neonatológián(újszülött-koraszülött intenzív) :-( Mindenféle bajt ránk kiabáltak...sorvadt,fertőzött...ó...nem is tudom már. A lényeg: MAKK EGÉSZSÉGES A KIS ÖRDÖG FIÓKA!!! Én nem féltem kis tesót vállalni! Most 11 hete van a pocakomban. Igaz kicsit jobban aggódom,mint az első terhességemnél,de nem az előzmények miatt:-),hanem mert türelmetlen vagyok,minden hashúzódást bajnak vélek.-D De tudom,hogy minden rendben, és minden rendben is lesz! Mert rendben kell lennie! Te is bátran vállalj egy kis tesót:-) nem fog megismétlődni,én hiszek benne!
2009. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a rosszabb után nem vigyort akartam rakni!!!!! Hanem :-( !! Bocsi!
2009. okt. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Még annyi jutott eszembe,hogy,akkor frissen még én is azt mondtam nem mernék még egyszer...:-) 4 hónap...még nagyon frissek az emlékek.Nekünk egy igazi rémálom volt az első pár hét a félelem és az aggódás,tehetetlenség miatt,de mára enyhült...és nem félek:-)
2009. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vállaljatok még babá(ka)t! De előtte keress fel egy másik, jó és megbízható nőgyógyászt akinek eszébe jut hogy, ha a baba már 37. hetesen a 4 kilóhoz közelít akkor alapból császározzák a mamát, főleg ha az elsőt szülné.Nem a te és a babád "hibálya" volt ez a rémálom, hanem a szülészorvosod NAGYON NEM VOLT a helyzet magaslatán!!!Az esély hogy újra így történjen 0% ha egy jó szakember vezeti majd le a 2. szülést!

Sok sikert!

2009. okt. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elöző vagyok: bocsi! "hibája" akart lenni!
2009. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat ! Jönni fog mindenképp a tesó, de azért lesz benem egy kis félsz... :)
2009. okt. 28. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!