Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnői vizsgálat során, a...

Védőnői vizsgálat során, a vizeletben sok nitrin, és cukor?! Mitől, és mit jelent?

Figyelt kérdés
Annyit kaptam felvilágosításként hogy majd jövö héten vigyek be ujabb adag vizeletet. De addig kicsit idegesít hogy mégis mit jelent ez?!
2013. aug. 6. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy? Volt már cukorterhelésed? Egyébként önszorgalomból én elkezdeném a cukrosoknak való diétát a helyedben, és felkeresném a nőgyógyászom! Vérnyomásod milyen?
2013. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kihagytam, már csak azért is érdemes lenne felkeresned a nőgyógyászod, mert a nitrit húgyúti fertőzésre/gyulladásra utalhat!
2013. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
12 hetes vagyok, és holnap megyek nőgyógyászhoz. Ezt akkor mondjam neki? A vérnyomásom 110/60
2013. aug. 6. 13:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen mond neki! Furcsállom, hogy a védőnőd ezt nem mondta (én is annak tanulok)...


Valószínűleg gond van a cukorháztartásoddal (ezért lehetett már a vizeletedben is cukor), szinte biztos, hogy a diétát fogja javasolni, és a rendszeres ellenőrzést! A nitrit miatt pedig valószínűleg elküld tenyésztésre, hogy ne legyen bajotok!

2013. aug. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Cukrot akkor ürítesz, ha magas a vércukor szinted, ez utal alapból fennálló cukorbetegségre, vagy terhességi cukorbetegségre. Szerintem az orvosodnak minél hamarabb említsd meg, biztosan kér egy terheléses cukormérést. Én terhességi cukros lettem, a csoportunkban van egy lány aki vizeletgyűjtés napján evett egy szelet tortát, hát ez benne is volt a vizeletben.
2013. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A második picivel vagyok terhes, de az elsőnél nem volt semmi gond a cukrommal. Sőt mióta terhes vagyok, nem is híztam, ( fogytam 4 kg) szóval nem értem ez hogy alakulhatott ki.
2013. aug. 6. 14:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá hízni, hogy kialakuljon! Én 21 évesen tudtam meg, hogy inzulinrezisztenciás vagyok, pedig mindig túl sovány voltam... Utólag már azt is tudjuk, hogy gyerekkorom óta az lehetek, mert édesanyám kezeletlen terhescukros volt (25 évesen), míg engem várt :(
2013. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A terhességi cukor kialakulásának genetikai oka van, nem hízás kell hozzá.
2013. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sok volt egyszer a cukor a vizeletemben. Kiderült, hogy az előző napokban elfogyasztott görögdinnye okozta. Tavaly nyáron le voltam tiltva a görögdinnyéről, de idén bepótoltam/pótolom. :)
2013. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!