Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy terhesség...

Létezik olyan, hogy terhesség alatt van az a cukor vizsgálat és nekem csak a vért vették le és nem kellett innom semiféle cukros folyadékot?

Figyelt kérdés
1. gyerekemnél úgy volt,hogy cukororvos adott azt az édesfolyadékot, megittam és egy ora mulva vissza kellett mennem vérvételre
2013. máj. 3. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha nincs a cukros lé és az új vérvétel akkor az nem terhelés.
2013. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De neked most milyen vérvételre kellett menned?? Mert ha cukorterhelésre, akkor innod kellett volna.
2013. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
novérkétol kérdeztem, o azt mondta,hogy ujabban csak akkor kell inni ha a vérvételem rossz lenne
2013. máj. 3. 14:07
 4/11 anonim ***** válasza:
ha nem volt se zsömle, se cukros lötty, akkor az csak - elvileg - sima vérvétel volt :)
2013. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ hányadik héten mentél a vérvételre, mert van,mikor csak éhgyomri cukrot néznek,később van a terheléses.
2013. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát már a 34. hétben vagyok, úgyhogy már tul kellene lennem rajta
2013. máj. 3. 14:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Na végre, remélem mindenhol bevezetik, hogy feleslegesen nem itatják meg azt a löttyöt. Én kihánytam, és érdekes módon nem kellett újra meginnom, enélkül is meg tudták nézni. Egy napig 3szor meg kellett mérnem magamnak és ennyi.
2013. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es! Sajnos ez azért nem iylen egyszerű. Sok kismamának csak a terehlés mutatja ki. Egyik rokonom ugyanigy kihányta nem birta meginni, nem nézték késöbb. AZtán szülés után a baba hiperglikémiát kapott igy több mint 3 hétig voltak króházban mindketten infúzión. A rokonomnak akkor derült ki hogy nagyon súlyos terhességi cukra lehetett csak nem derült ki. Azt mondták elsülhetett volna ez még rosszabbul is. Most van egy szomszédom neki kiderüt a terhelésnél még van 2 hónapja szülésig de egyszerűen nem tudják levinni a cukrát. Kb 5 féle ételt ehet, a többitől nagyon magasak az eredményei. Szóval enm rossz dolog ez a terhelés, sajnos sok kismamánál gond van. persze nem jó az a lötty de iható. Idővel meg is szokható. Aki PCOS mint én is, már úgy issza hogy fel sem tünik.
2013. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi nem hiper hanem hipoglikémiás lett a baba!
2013. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es, tényleg, kicsit nincs ebben igazad, semmi kötözködés nélkül. Ugyanis ez egy nagyon veszélyes dolog, ha diabéteszes a kismama. És sehogy máshogy nem derül ki, csak ezzel a terheléses cukros lötyis vizsgálattal sajnos! Még a zsömle tejes sem az igazi, mert nekem arra föl sem megy a cukrom, viszont a cukros lötyire magas lett. Épp, hogy nem kell diétáznom, de keveset kell ennem szénhidrátból, cukrot egyáltalán nem és figyelnem itthon az étkezés utáni cukorszintet. Illetve, valószínűleg a 30. hét körül ismétlés lesz. Nem vicc a terhességi diabétesz, nagyon veszélyes a magzatra nézve és máshogy nem derül ki:( Sajnos! Szerintem, senki nincs oda ezért a vizsgálatért, én nem voltam tőle rosszul, de kinek van kedve 2 órát ücsörögni a váróban.

Kérdező, ez nem volt a kötelező vizsgálat, pedig kötelezően meg kell csinálniuk. Csak az éhgyomridat nézték és az semmire nem elég. Nekem tök alacsony az éhgyomrim, a terheléses mégis magas lett.

2013. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!