Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírjátok/bírtátok legyőzn...

Hogy bírjátok/bírtátok legyőzni a szüléssel kapcsolatos félelmeiteket?

Figyelt kérdés

Én rettenetesen félek tőle, ahogy közeleg az idő. Egyre jobban. Próbálok pozitívan hozzáállni h ez egy nap és másnap túl leszek már rajta. Csak maga a fájdalom...közben meg a vizsgálatok... :-\ Ti hogy tettétek túl magatokat magán a félelmen?


39 h km


2013. aug. 7. 09:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak addig félsz, amíg el nem kezdődik. Jönnek a fájások, vagy elfolyik a magzatvíz, egyből olyan izgatott leszel, hogy elmúlik a félelem. Na meg a fájdalommal leszel elfoglalva, minden más jelentéktelen lesz. Én mindig is utáltam a nőgyógyászati vizsgálatot de vajúdás alatt legszívesebben 10percenként megvizsgáltattam volna magam, hogy hogy haladok. :) Átérzem a helyzeted amúgy, emlékszem én is így éreztem. Én nagyon nagyon irigyeltem azokat, akik már túlvannak rajta. :)
2013. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen én is úgy vagyok vele h irigylem azokat akik már túl vannak rajta. Tudom lassan meg engem fognak irigyelni. :-) Én is utalom a nőgyógyászati vizsgálatokat, főleg a terhességem alatt egyre fájdalmasabb is volt a hüvelyi uh. Mert ugye összeszűkült a hüvelyem és nagyon érzékeny lett. :-( Ezért is félek majd a kórházi méhszáj vizsgálattól is..
2013. aug. 7. 09:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Engem mindig egy fájásnál vizsgáltak, így őszintén szólva teljesen mindegy volt, hogy valaki bennem van "könyékig". :D
2013. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nalam ez nagyon erdekesen alakul(t). Vilag eletemben rettegtem a szulestol es mindig mondtam, ha terhes leszek en barmit megfuzetek majd a csaszarert.

Aztan amugy a 20. heten tenyleg javasoltak is, hogy lehetne programozott csaszar (maganklinika es ez novelte volna az eselyeiket, hogy naluk szuljek), de akkor mar a programozott szo nem tetszett. Persze tovabbra is rettegtem a szulestol, es mindig a "hogy szeretnel szulni" kerdesre a "leginkabb sehogy" volt a valaszom, de vmi mar eljezdett motoszkalni bennem.

Navez mostanra annyira felerosodott, hogy per pillanat, habar agyilag vagom, hogy baromira fog fajni, valahogy megis kivancsian varom, hogy mi lesz! Sot! Mar ugy kepzelem, hogy epit sem fogok kerni. Amugy most vagyok 40+2 napos es tegnap be kellett menni a korhazba, agol egy rovid idore rank ijesztettek, hogy faros. Ebben az esetben csaszar lett volna es en iszonyat csalodast ereztem. Aztan meg persze egybol atfutott az agyamon, hogy nem vagyok normalis! Mi a fene van velem (velem!), mikor nemreg meg halalfelelmem volt a szulestol es a gobdolatatol is kivert a viz!

Aztan majd kerdezz meg megint par nap mulva, ha mar tul leszek rjta, hogy mi a velenenyem a sajat agymenesemrol. :)

Ja, es amugy semmit nem tettem, hogy igy erezzek. Egyszeruen jott magatol, hogy egyre kivancsibb lettem arra milyen lehet es vajon en ezt, hogy fogom birni. :) Amugy belefondolva agyrem, hogy a hormonok mire kepesek!

Neked kitartast!

2013. aug. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én csak egyet írok le:

Elég sokan vagyunk a világon, mindenki ugyan úgy született (kivêve császár) :-)

Szerintem is mikor jonnek a fajasok, mar nem a felelem lesz az első:-)

33hkm

2013. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Most őszintén. Van más választásod azon kívül, hogy végigcsinálod? Itt nem lehet a 2. körben kiszállni, ha nem olyan, mint amire számítasz. Úgy voltam vele, hogy így is, úgy is el fog jönni az idő. Akkor pedig magamnak teszek szívességet, ha az addig fennmaradó időt nem parázással töltöm. Tréningeztem magam, hogy igen, megcsinálom, nem akkora ügy ez, hányan megcsinálták már előttem, stb. Meg tudomásul vettem, hogy a babának is fáj. Megegyeztem vele, hogy a lehető legkisebb mértékben kínozzuk meg egymást. Lehet, hogy ez hülyeség, de legalább a lelkemnek jót tett. A fájdalmon meg túlesel, és szerencsére elfelejted. Minél jobban fáj, annál közelebb a vége. Így gyakorlatilag felkészíted magad, hogy elfogadd a fájdalmat.Szóval összességében, ne arra gondolj, hogy mennyire fog fájni, és milyen rossz lesz, hanem arra, hogy van értelme, és vége lesz egyszer, és akkor lesz egy cuki, jó illatú, remélhetőleg keveset ordítós bébid.
2013. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A fentieknek pedig igaza van, ha már ott állsz, hogy akkor szülőszoba, vagy vajúdó, nem fog érdekelni semmi. Olyan izgatott leszel, hogy nem lesz időd aggódni. Meg lefoglalnak majd a fájások. A vizsgálatok kutyafüle, én meg sem éreztem. Én Apa hátát megsimogattam a szülőszoba ajtajánál, és ennyit mondtam neki: "Na, akkor színpadra" :)
2013. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Engem az érzéstelenítés meg a császár lehetősége meg kockázata sokkal jobban aggaszt, mint a szülésé, pedig attól is félek. Meg attól, hogy annyi rosszat hallani (a jót meg senki nem meséli, vagy csak rossz van?), hogy utána milyen szövődmények lettek. Pedig a szüléstől is rettegek. Sokáig emiatt teherbe sem mertem esni. Aztán mikor elszántam magam, hogy oké, mégis, akkor meg elvetéltem.
2013. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
sziasztok! Én 39 hetes terhes vagyok.A tegnapi napig úgy volt hogy császárom lesz holnap, ma kellett volna befeküdnöm mert faros a kislányom és mivel a 2 fiam 4 kiló fölötti súllyal született igy most császár lett volna. Teljesen felkészültem hogy most utána fog fájni a felépülés, de a baba sikeresen kikerül belőlem. Igen ám de tegnap az utolsó uh. átfordult a pici lányom jó irányba, igy a holnapi császár lefújva. Kicsit csalódott voltam, sírni tudtam volna mert már felkészültem hogy holnap láthatom a drágám, most meg várhatok hogy mikor indul be a szülés. :( Túl szeretnék már lenni rajta , igaz hogy ez a harmadik szülésem lesz, de nagyon félek is tőle.
2013. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vtok, köszönöm! :-) Most sokkal jobban érzem magam ennyi pozitív válasz után. :-)
2013. aug. 7. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!