Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes vagyok és elvégezték...

16 hetes vagyok és elvégezték ma az afp vizsgálatot, de most kellett rádöbbennem, hogy ezt 12 hetesen nem tették meg. Nagyon aggódom így az eredmény miatt. Valaki járt már így?

Figyelt kérdés
Ultrahang megvolt 12 hetesen,de az akkori helyettesítő védőnő nem szólt a vérvételről és beutalót sem adott.
2013. aug. 7. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
afp csak 16 hetesen van. te szerintem a kombinált teszt vérvételére gondolsz. azt már sajnos tényleg nem lehet pótolni. hány éves vagy, ha nem vagyok indiszkrét?
2013. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

12 hetesen nincs vérvétel. Van kombinált teszt, ehhez kell vérvétel, de ez fizetős, erről a védőnők nem szoktak igazán szólni, mivel nincs benne a protokollba. Így tehát ő beutalót sem tudott volna adni. Neked kellett volna utána járni, hogy hol mennyiért is csinálják meg.

Na de ez már mindegy ne rágd magad rajta, most már nem tehetsz semmit. Én sem mentem el, én is későn tudtam meg, hogy van ilyen lehetőség. Én is ideges voltam miatta.

Hány éves vagy? Ez tényleg fontos, mert 35 év felett ajánlják ezt a vérvizsgálatot.

De ha a 12 hetes uhn rende volt minden akkor nem lesz semmi gond.

2013. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Afp csak 16 hetesen van.


Szerintem kérd meg a védőnődet vagy az orvosod, hogy beszéljétek át az elkövetkezendő vizsgálatokat, mert úgy tűnik ez elmaradt.

2013. aug. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem holnap kell mennem laborba vér és vizselet vizsgálatra, de valószinű, hogy uh-m nem lesz,pedig 12 hetes vagyok. Szóval ez kórházak válogatják meg orvosok, de a kombi teszte már ne is gondolj, mert azt lekészted.
2013. aug. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4.

a 12. heti genetikai uh nem opcionális, a protokoll szerint minden kismaminak kötelező bármely életkorban, lehetőleg épp a betöltött 12. héten. végeztesd el az orvosoddal vagy kérj rá tőle egy beutalót

2013. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
AFP-hez a vert 16 hetesen veszik le.En most hetfon voltam.Ennek az eredmenyevel tudsz menni a 18 hetes genetikai uh-ra :)
2013. aug. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5.

Én is szóltam érte, de azt mondták, hogy VALÓSZÍNŰ hogy nem lesz uh-m :( ez engem is elszomorít, mivel nem tudom, hogy mi van a babámmal oda bent. Amúgy most vagyok 12+4 napos

2013. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

13 hetesen voltam a 12. heti UH-on.

Vagyis én kombinált tesztet kértem, 9.000 Ft volt.

Utána 15+2 elmentem 4D-re, hogy lássam mi van a babámmal.

Kislányt mondtak.:)


Holnap után megyek a 16. heti vérvizsgálatra, de a doki szerint mivel kombi tesztet csináltattam, úgy az AFP nem lesz olyan lényeges, inkább az egyéb dolgok, amiket néznek.

Hepatitis meg ilyesmi, ha jól emlékszem, bár ebben most nem vagyok biztos.

2013. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a dokihoz csak augusztus végén kell mennem, szóval olyan 19 hetesen...

2013. aug. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Első gyermekem, nem tudhatok sajnos mindent anélkül, hogy mondanák. Ultrahangom megvolt, tökéletes és közelében sem vagyo a 35-nek.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

2013. aug. 8. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!