Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vashiányra mit szedtek, vagy...

Vashiányra mit szedtek, vagy mit esztek?

Figyelt kérdés
Épp a határértéken vagyok, azt mondta a dokim, egyek májat, parajt, meggyet..., de én ezeket sajnos nem igen szeretem, ezért gondoltam vmi vitamin, vagy gyszer formában veszem magamhoz. Ti mit szedtek hasonló problémára? (Mennyibe kerül, ha gyszer?)
2009. okt. 26. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet venni pezsgőtablettát, Vas + C a neve. Én ezt ittam napi 1-szer, és Neo-Ferro-Folgamma gyógyszert, szintén napi 1 ( többet nem ajánl a doki, mert székrekedést okozhat ). Már 3 hónapja hogy szültem, de még mindig szednem kell. Persze sok májat eszek, a spenótot kifejezetten utálom :-)
2009. okt. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhesvitaminban is van vas, de ha az nem elég, akkor javaslom a Maltofert, csoki ízű rágótabletta. Én ezt szedtem a terhesség alatt és sok spenótot ettem.

Csak módjával, mert székrekedést okozhat.

2009. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
maltoferr-t írt fel a doki.
2009. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha nekem nem írt receptet, akkor még nem vészes a dolog?

Lehet inkább megbarátkozok a májjal, meg a spenóttal:) :S

de köszi a válaszokat!

2009. okt. 26. 13:11
 5/11 anonim ***** válasza:
neo ferro folgamma.nekem ezt kell szednem napi 2*1-et.és nincs tőle székrekedésem.
2009. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem tardyferron folgammát irt fel a dokim.gyógyszert csak receptre adnak,ha nem irt fel próbálj sok vas tartalmu kaját enni.
2009. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!Ha még nem írt recepter,akkor még nem lehet vészes a dolog.A spenót,sóska,cékla,máj,brokkoli tényleg tartalmaz vasat,de nagyon kis mértékben szívódnak föl és még más vitaminokra is szükség van hozzá,hogy hasznosítsa a szervezeted.Én neo-ferro-folgammát kaptam,bár nálam vészes vérszegénység alakult ki,mire sikerült észrevenni. :(

3*1-et szedek + elveit,és eszem mindent amiben van vas.

Boldog babavárást!

35 hetes km

2009. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én semmi bogyót nem tudok szedni, mert a gyomrom nem bírja a vaskészítményeket... És én már jóval a határérték alatt vagyok. Doki megvigasztalt, hogy szülés után csak rosszabb lesz. Babának nem lesz baja, csak nekem, fáradékonyság, gyengeség.


36 hetes



Előző babámnál is vérszegény voltam, de nem ennyire. Szüléskor nem vesztettem sok vért, így nem volt semmi bajom.

2009. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is nagyon vashiányos lettem,először a Neo-Ferro_Folgammát kaptam én is,de ezt nem mindenki bírja,én olyan rosszul lettem tőle,hogy folyamatosan hánytam,és fetrengtem a bél fájdalomtól!Úgyhogy most másikat kaptam,a neve Ferrocomp,és recept nélkül is lehet kapni,ettől nincs semmi bajom!:)15 hk
2009. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha épp a határértéken vagy, akkor ne szedj semmit! A terhes nők 99%-a vashiányos. Ez egy természetes dolog, kár beleavatkozni, ha csak nem nagyon kóros! Ezt az orvosok is tudják, csak nem mondják. Nekem a dokim Krauter blut nevű gyógynövényes innivalót javasolt, naponta 3* kellett innom. Elég drága mulatság, mert egy üveg kb. 1 hétre elég, és 2500 Ft körül van az ára. A szülés után olvastam, hogy nem szabad vasat szedni, mert az káros lehet a babára. Nem pocaklakó korában, hanem később! Most hallottam, hogy a nyersen leturmixolt cékla egy kis narancslével egésszen iható és van benne jó sok vas is.
2009. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!