Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik szednek/ szedtek terhesvi...

Akik szednek/ szedtek terhesvitamint abbahagytátok az utolsó hónapra?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok és 2400 g a kislányom. Azt szeretném ha olyan 3, 3 és fél kilóval születne. Szerintetek?
2011. okt. 20. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Én szedtem, 6 hónapos terhesen több orvos is kiakadt, hogy szedem még, sürgősen leállítottak róla.
2011. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia! én a terhesvitamint a 12. hétig tudtam szedni első gyerekkel, utána semmit és 4 kiló lett!

most a másodikkal elevitet-és gravidát szedtem felváltva - de a 6. hét után abbahagytam mert annyit hánytam hogy felesleges volt bevennem, egyből jött ki :) a hányós időszakom végén 22. hét után elkezdtem szedni a supradyn-t és a multi tabs.ot felváltva - mikor mit vettem. hogy az influenzás időszakot elkerüljem _mást nem szedtem!, de most kérte a dokim mikor láttuk hogy a 32. hetes UH-n 2350 gramm a gyerek és Bpd-je 91-es! hogy talán ritkítsam 2-3 naponta! :) bár szerinte genetika, és nem a vitaminfüggő szitu áll fent!

2011. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, végig szedtem, és még szoptatás alatt is.
2011. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

másodikat várom, 12 hetes koromban mentem először nőgyógyászhoz és azonnal leállított a terhesvitaminról, mikor meghallotta, hogy az első fiam 3,7tel született - szóval majdnem megvan az egész dobozzal

az elsővel nekem az utolsó hónapban hetente hízott fél kilót, szóval akkor jött rá a nagyja súly a babára (akkor sem szedtem már félidőtől vitamint)

2011. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem leállított róla a doki, túl sokat híztam tőle. Kb. a 6. hónapig szedtem én is, 3,5 kg lett a fiam.
2011. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 12. hétig szedtem, a baba nemsoká megszületik, és doki az t mondta, készüljek, mert még 4 kiló is lehet... Igaz, magnéziumot kellett felszednem, koraszülés- veszély miatt.
2011. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, h érzem hogy helyezkedik a fejével és vannak már joslóim is hogy ha elöbb megszületik akkor is legyen megfelelő súlya. Köszi a választ mindenkinek!
2011. okt. 20. 17:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Elejétől utolsó napig szedtem,3,5 kg lett a lányom,szerintem nem ezen múlik,és két dokim volt a terhesség alatt,és mindkettő azt javasolta szedjem...Most is szedem még szoptatás alatt..
2011. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

En vegig szedtem es szoptatas alatt is.

Hat, ettol nem fog sokkal tobbet hizni a babad, ha egyebkent nem nott volna bent nagyra. Azt mondjak, hogy terhesseg alatt ha nem ehezik a kismama, akkor a gyerek ugyis elveszi azt a tapanyagot amire szuksege van, max az anyukanak nem marad. A vitamin inkabb azert kell, hogy a kismama szervezetenek is maradjon eleg.


Nalam az elso gyerek 3700 grammal szuletett, de ot vegig nagyobbnak saccoltak es en is hiztam 25 kilot, szoval ezt a kevesebb mint 4 kilot volt mibol kigazdalkodni.

Abba sem hagytam a vitamin szedeset es mar jott a masodik baba, szinten vegig szedtem es o 3100 grammal szuletett, mondjuk akkor nagyon vekony voltam teherbeeseskor es nem is hiztam sokat.

SZoval nalam inkabb fuggott a sajat hizasom merteketol a gyerekeim sulya, a vitamintol nem.

2011. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem. 10 hónapos a babám és még mindig szedem (gyermekorvos ismerősöm tanácsára), mert szopik még mindig.
2011. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!