Egyetem + kisbaba?

Figyelt kérdés
Valakinek vannak valamilyen tapasztalatai? Kisbaba mellett egyetem elvégzése, terhesen? Jelenleg mind a kettő tervben van :-) Feladtad a sulit a terhesség a baba miatt? vagy éppen fordítva? lehet ezt bírni testileg lelkileg?
2013. aug. 7. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
szia! én az utolsó évben estem teherbe, a tantárgyaimat megcsináltam egyéni tanrenden. márciusban szültem, a félév meg ugye kb május-júniusig tart plusz vizsgaidőszak...szerencsére nem sok vizsgám volt, inkább beadandókat kellett csinálnom. sok tanár tekintettel volt rám és nem nagyon terheltek. a csoporttársaim is segítettek jegyzetekkel. a szakdolgozat és az államvizsga van hátra. ezeket nem tudtam megcsinálni a kisbabám születése miatt, de így is volt tervbe, hogy ezeket halasztom. most írom a szakdolgozatom, novemberre kell leadni, elkezdtem időben :D nem bánom, hogy így alakult, nem volt vészes így a suli. egy percig se fordult meg a fejemben hogy abbahagyom a sulit, mert tudtam, hogy akkor már később nem fogom befejezni soha. szóval nekem pozitívak az élményeim. :)
2013. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. 22 éves vagyok, éppen 16 hetes terhes eddig két szakra jártam egyetemre.Idén diplomáztam egyiken, még maradt egy( jog ). Nekünk beszúszott a baba, de most a legnagyobb szeretettek várjuk. Második félévet már terhesen csináltam végig, vizsgákra már szépen látszott a pocim.A tanárok kicsit elnézőbbek voltak ha nem tudtam épp bemenni, és az évfolyamtársak is- bár először furán néztek rám:) Mivel novemberben fogok szülni, és a suli 60 km-re van tőlünk- eddig ugye bírtam vonatozni-következő félévet passzíváltatom, nem akarok utazni az utolsó hónapban, és a fiunk fontosabb lesz a vizsgaidőszaknál, idén mindenképpen. Jövőre meg visszamegyek tanulni.. majd meglátjuk hogy nappalira vagy távoktatás, de mindenképpen megpróbálozom a nappalival, ha van kire bízni a gyereket, megoldható...Barátnőm is így csinálja.Végzős jogász, 2 éves a kislánya:)
2013. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok, elírtam, 26 hetes terhes:)
2013. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak két barátnőm "járt így". Az egyiknek fiatalon becsúszott az utolsó évben. A másik direkt kezdte egyszerre a másoddiplomát és a második gyereket, gondolom, főleg anyagi megfontolásból - csak azóta jött egy váratlan harmadik gyerek is... de egyelőre látszólag jól bírja :) Biztos, hogy jól jöhet minden segítség, de érdemes megcsinálni, mert később munka+gyerek mellett már nagyon nehéz időt és pénzt is kipasszírozni.
2013. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Ha van segítséged, akkor lehet bírni. Igaz, és az utolsó vizsgáimat és a dipimelómat csináltam meg terhesen. 8 hónapos volt a lányom, amikor záróvizsgáztam. Hááát, kemény volt, amikor aludt, akkor tanultam. Igaz, nekem senki sem segített. Nagyon vártam már, hogy túllegyek rajta, de szerintem megoldható. Csupán szervezést igényel.


De ha még fiatal vagy és tudsz várni, akkor inkább csináld meg előbb a sulit. Annak is meg van a maga szépsége, nem kell rohannod, együtt tanulhatsz/lóghatsz az évfolyamtársaiddal, csak a sulira kell koncentrálnod... stb.

Való igaz, ha már több gyerek lesz és dolgozol, akkor sokkal-sokkal nehezebb. Inkább most "szenvedj", mint később!

Sok sikert!

2013. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!