Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Macskatartó kismamákhoz szóló...

Macskatartó kismamákhoz szóló kérdésem?

Figyelt kérdés
Eddig csak toxoplazma-félelmekről olvastam a rovatba.Engem nem ez érdekelne, hanem hogy a macsek a baba közelében ártalmas-e??szőrhullás, használja az almot, ottmarad a mancsán, járkál a lakásba leteheti a bacit?Szeretném magtartania cicám, ti mit csináltatok??
2013. aug. 9. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés engem is foglalkoztatott eddig is, de a macska az egyik legtisztább állat, ezt tudjuk. Szerintem én úgy fogom csinálni, hogy naponta fleporszívózok, ha szükséges többször is, legalábbis nálunk a cicának nagyon hullik a szőre, meg a kutyának is :D Sőőt a kanapé egyenesen katasztrófális, arra ráülni, utána hengerelheted a ruhádat, hogy leszedd a rengeteg szőrt. Erre adhatna valaki egy okos tippet, akár a macskának mit vegyek (vitamin pl.) vagy én mit tegyek otthon?
2013. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm h írtál!Már ketten vagyunk:-)én mondjuk fésülöm a drágámat, szereti is és valamit javít a helyzeten...
2013. aug. 9. 21:49
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, nálunk ugyanez a helyzet! :D A macskaszőrrel nem tudok mit kezdeni, mert szélmalomharc :D Októberben jön a baba, sokan kérdezik, hogy "a cica marad?!" Igen, marad, bár a hálóból ki lesz tiltva, a többi helységben meg muszáj leszek minden egyes nap porszívózni :)

Nem akarom újszülött korától macskaszőrbe hempergetni a gyereket, de szerintem nem baj, ha pici korától van állat a közelében. Legalább "hozzáedződik" :)

2013. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De jó, hogy így gondolja más is! Én is így gondoltam, hogy kitiltom a szobából, ahol majd a babával alszunk és hát a többi helyiséget takarítani kell...mondjuk nem tudom angy pocakkal már nem megeröltető a napi porszívózás, felmosás??Boldog babavárást!
2013. aug. 9. 22:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem udvaron van a cicám, csak télen jön be aludni a földszintre.


Ha bent tartanám, akkor külön takarót használnék a kanapéhoz, fotelokhoz, hogy ne legyen annyi gond a szőrrel, vedléssel. Az alom meg legyen olyan helyen, ahol a baba nem fog megfordulni mostanában, pl. a vécében. S persze legyen meg mindig minden oltása, legyen féreghajtózva, de ezt gondolom mondani sem kell.

2013. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Termeszetes, hogy maradnak a cicaim. :)

Alomhoz nem nyulok, es a baba szobajaba nem mehetnek be a cicak. Gyakrabban mosok kezet.

Nagyon jo, hogy egyre tobben gondoljak igy, hogy nem valnak meg a cicaktol, hiszen ok ugyanolyan csaladtagok.

2013. aug. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 kutya(1nagytestű hosszu szörrel, 2 közepes) 3 macska és temérdek ször volt mindenhol. Ruhák, kanapé, ágy, szönyeg... Elkerülhetetlen volt, hogy ne legyen. Amikor megtudtuk, hogy terhes vagyok még hideg volt+havak+költözés. Amig hideg volt addig benn voltak a kutyik, de ki lettek szoktatva. Aztán szereztem be 3 kiscicát kinn laknak ök is. :) De van mikor beugrálnak az ablakon!:D
2013. aug. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem mindig is voltak cicáim,eszembe sem jutott,hogy bármilyen formában árthatnának a gyereknek.A kisebbik fiam születésekor 3 macskám is volt, és semmi gond nem akadt.:) Haszna meg mindenképp van.A gyerek megtanulja tisztelni,szeretni az állatokat.
2013. aug. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
fúj, majd ha szőrcsomót köp a babátok , kirakjátok az állataitokat, nekem nagyon gáz ha egy kisbaba ruháján macskaszőr fityeg, és ne mondjátok h elkerülhető, nekem is van macskám kettő is de kint, őket nem lehet egy szobából kitiltani , ugyis bemegy ha alkalma nyílik rá
2013. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kedves Utolso, nekem 5 cicam van, bent, de ki is mehetnek, ha akarnak. Nincs macskaszor a ruhankon, a kajaban, szoval nem aggodom, hogy a babam majd szort kop.....
2013. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!