Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a vers olyan megható, és...

Ez a vers olyan megható, és szívhez szóló. Mikor először olvastam, alig bírtam vissza tartani a sírást. De vajon egy verssel meg lehet bárkit, győzni arról hogy nem az abortusz a jó megoldás? Vélemények, kit győzne meg és kit nem?

Figyelt kérdés

Édesanyám, ne vegyél el, oka van a létnek,

megszületni vágyom hozzád, látni szeretnélek!

Az sem baj, ha pólyám sem lesz, ne ringasson bölcső,

öled mélye biztonsága éppen elegendő.


Édesanyám, ha meghívtál, ne zárd rám az ajtót,

becézgetve szólj csak hozzám, megnyugszom a hangtól!

Hidd el nekem, szeretni fogsz, ha pillantod orcám,

büszke leszel, boldogságod bízd egy kicsit most rám!


Bármiből is fogantattam, a te tested táplál,

én viszem a szeretetet, amire úgy vágytál.

Elmúlástól, hogyha félsz majd, én szorítom kezed,

kérlek anyám, a haláltól te ments most engemet!


2012. nov. 3. 11:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Egy vers nem tesz egészségessé egy beteg gyereket. Egy vers nem ad pénzt, hogy legyen mit ennie a gyereknek. Egy vers nem vesz vissza a nehezen szerzett munkahelyre. Egy vers nem ad melléd segítőket, ha egyedül vagy.
2012. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%

Szép vers. De ezzel senkit nem lehet róla meggyőzni, hogy gyilkosság:(


Kétlányos 13hkm.

2012. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Sajnos az elsőnek is igaza van, de mégis csak a gyerek az első mindenek előtt. Persze én nem ítélek el senkit, aki abortusz mellett dönt, hiszen nem tudhatom miért tett így és min megy keresztül. Ez a kérdés nem provokéció, egyszerűen csak kíváncsi vagyok a véleményekre.
2012. nov. 3. 12:07
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem aki elhatározta hogy nem tartja meg a babát,azt nem érdekli a vers.
2012. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%

4.vagyok

Az lemaradt.

Én sose lennék képes rá.De sokan sajnos igen.

2012. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%
Sajnos aki abortuszt akar csinálni az nem fogja meggondolni ettöl a verstöl, mert aki képes egy abortuszra az a nö, önzö és kegyetlen, ez csak azz én véleményem, de van aki másképp gondolja, van aki számára az abortusz normális dolog és nem gyilkosság, de sajnos GYILKOSSÁG! én sosem ölném meg a gyerekemet! Bármilyen is lenne a helyzetem, 17 hetes boldog kismama
2012. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos, van az a helyzet, amikor az abortusz muszáj. Mert a babának az élettel össze nem egyeztethető rendellenessége van, vagy az anyuka egészsége érdekében. Vagy mondjuk az anyuka tizenéves és senkitől nem kap segítséget. Ez a vers nekem már a giccs kategória, már ha mint verset nézem. Ez a sor meg hülyeség:


"Édesanyám, ha meghívtál, ne zárd rám az ajtót"


Hát pont ez az, hogy nem lett meghívva.


Na mindegy. A Néma sikoly meg a sok rettenetes videó, a lelki ráhatás, a szép szólongató vers nem fogja meggyőzni azt, aki már döntött. A jobb életkörülmények, a biztos munkahely, a rendes fizetés már meg tudná.

2012. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

Miért kell állandóan provokálni, ezt nem vágom? Miért nem lehet elfogadni a mások döntését? Aki nem akar gyereket, az el fogja vetetni, és semmilyen nyálas, giccses, művésztelen, kínrímes versszerűség nem fogja meggyőzni! Aki meg nem akarja elvetetni, az meg ne vetesse el, hanem találjon megoldást arra, hogy felnevelje a gyerekét. Ennyi! Hagyjuk már békén egymást ezzel a lerágott csonttal! Még egy ilyen kérdést meglátok én esküszöm jelenteni fogom az oldal szerkesztőinek!


37 hkm

2012. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%
utolsóval egyettértek
2012. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%

Én is majdnem elbőgtem magam... :(

Ha minden elővigyázatosság ellenére teherbe esnék, biztosan nem vetetném el, csak akkor, ha az én vagy a babám egészsége nagy veszélyben lenne. De akkor is megviselne, az tuti. :(


27N

2012. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!