Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megváltozhat még ez az őrület?

Megváltozhat még ez az őrület?

Figyelt kérdés
A két évről beszélek, ami a nagyokosok szerint éppen elég a kicsiknek, aztán mehetnek is a bölcsibe. Valaki lát esélyt arra, h ez megváltozik és visszahozzák a 3 évet? Van olyan párt aki ilyeneket ígér? El vagyok keseredve.
2009. okt. 27. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Választások után kiderül:)Legalábbis én nagyon REMÉNYKEDEK.

Ne legyél elkeseredve, attól sajnos nem fog változni semmi:(

Minden jót!

2009. okt. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem így fogják hagyni. Igazából engem különösebben nem érint, mivel nem tudnánk gyesből megélni. Így én kénytelen leszek visszamenni dolgozni. Nézd, ha olyan jól keres a párod, hogy a gyesből meg tudjatok élni, akkor ennyi erővel összébb húzzátok egy kicsit a nadrágszíjat és simán otthon maradhatsz még egy évet. Csak mondjuk nem gyesnek, hanem munkanélküli segélynek fogják hívni.
2009. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

szia!


nem politizálni szeretnék, de mki tudja, hogy melyik az a párt, amelyik azért vérzett el a választásokon mert nem a kisnyugdíjasokat meg a romákat protezsálta. és utána még jól ki is nevették hogy micsoda banda, hogy "fiataloké a jövő"...

2009. okt. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha ezeket elzavarjuk a csudába,akkor már csak jobb lehet.Remélem végre normálisan szavaz majd az ország és minden jó irányba indul el!
2009. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Én se szeretnék politizálni, de ha józan paraszti ésszel belegondoltok, akkor csak abból a kalapból lehet kivenni, amelyikbe raktak is. Ha nem adózik elég ember, akkor nincs pénz ezekre a szolgáltatásokra.


Egyébként, a kérdésre válaszolva, aki nagyon akarja az most is meg tudja oldani, hogy 3 évet otthon legyen. A munkabére nyilván több mindenkinek mint a gyes. Vissza kell menni gyed után papíron dolgozni és kivenni az összes felhalmozódott szabadságot. Ez kb. 2 havi munkabér, ami legalább egy fél éves gyest fedez, ha nem többet. Utána meg ha lejárt a szabadság, akkor fel kell mondani és elmenni munkanélkülire. És már ki is jött az egy éves gyes összege. Ilyen egyszerű az egész, csak túlspírázzák. A legtöbb országban nincs alanyi jogon járó szolgáltatás. Az meg, hogy a kismamák mennyi ideig maradhatnak otthon úgy, hogy pénzt kapnak az államtól, az megint egy külön kategória. A legtöbb fejlett nyugati országban még 2 év sincs ez.

2009. okt. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, h a mai világban olyan egyszerűen ki-be lehetne ugrálni a munkahelyekről. Örül az ember, ha van munkája, nemhogy még "felmondjon".
2009. okt. 27. 15:44
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Mi ebben az őrület? Az is a baj, hogy 3 kelyett "csak" 2 évig maradhatsz otthon, meg az is hogy nehéz munkát találni? Mit szóljanak azok az országok akik csak pár hetet maradhatnak otthon? Érdekes módon azokból a gyerekekből is ember válik, sőt neadjisten még boldogok is lehetnek! Érdekes módon szerintem pont ezek az országok akik ki tudnának fizatni annyit, hogy 3 évig otthon maradhass. Ott még sem rinyál senki. De a magyaroknak semmi sem jó... Ha van annyi pénzetek akkor maradj otthon. Ha meg nincsa kkor menj dolgozni. Mindkettőt nem lehet csinálni. Szerintem pont jó ez így, ha most kismam lennék és tudnám, hogy más országokban mennyi, ahhoz képest hogy sokkal fejlettebbek, hát fejre állnék örömömben...
2009. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Kedves 15.58! Teljesen egyetértek veled, csak az a gond, hogy hová a túróba mész vissza dolgozni?! Főleg gyerekkel (most leszámítva, akit visszavesznek)! Annak is igaza van aki írta, hogy annyit vegyen ki mindenki, amit berakott! De itt nem a normális dolgozó emberekre gondolok, hanem akik életükben egy percet sem dolgoztak! Ezért próbál mindenki trükközni, hátha addig változik vmi! Változás az kell!! De szarból hogy fogunk várat építeni?! A gyes meg éhen halni kevés, inkább akkor lökjék hozzá a gyedhez (az első két évhez).
2009. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Hiába van/lenne a 3. év, ha csak gyes jár rá. Mi sem engedhetjük meg magunknak, hogy abból éljünk az a huszon párezer Ft semmire sem elég. Ott apa nagyon jól kereshet, ahol anya otthon tud maradni a 3. évben is. Így nekem tök mindegy, hogy van-e 3. év vagy nincs.
2009. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Ne az ún "jóléti" társadalmakat vegyük már példának (pl. Amerikát), te jó ég! Ott azért mennek vissza a nők, mert az állam nem járul hozzá ahhoz, hogy otthon legyenek és eszméletlen buta biztosítási rendszer van náluk. Nálunk ez is viszonylag jó (khm, khm , ha emlékeztek még ezt is meg akarták változtatni!!), és a 3 évet nem véletlenül találták kis a bölcsik szempontjából. A 2 évet is meg lehetne oldani, de hol hallottatok arról, hogy rohamos mértékben építik az "új" bölcsiket? Mert én sehol sajnos...No meg mutassatok olyan egyént, aki hetenként váltogathatja a munkahelyét, mert itt duskálunk a helyekben... mindig csak a külföld! Ott sem terem ingyen megélhetés!!
2009. okt. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!