Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok a dolgok amiket még...

Mik azok a dolgok amiket még a szülés előtt feltétlen meg kell hogy csináljak?

Figyelt kérdés
Annyira az a félelmem, hogy amig a baba nincs itt meg kell csinálnom dolgokat, mert szülés után babával már nem fog menni. Pedig biztosan nem igy lesz csak kezdek bepánikolni? Pl fagyasztó feltöltése kajával, előre úgy vásárolok mintha világháború közeledne, mindent raktározok. Félek hogy nem fogok tudni elmenni vásárolni se babával. Volt még igy valaki? A párom màr szólt hogy ne aggódjak, segiteni fog, fejezzem be a parázást. Anyámék is jönnek hozzánk egy hétre emiatt is stresszelem magamat, mert ha addigra megszülök akkor csak 2-3 napos lesz a baba és jönnek. Külföldön élünk igy nem tudnak később jönni mert igy kaptak szabadságot. Ahogy közeleg az idő egyre nyugtalanabb vagyok, remélem elmúlik ez, mert alapvetően nem vagyok az a parás tipus.
2013. aug. 13. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nyugi én is ilyen vagyok. Amikor alszik a lányom, vagy az apjàval van akkor olyan rohamba kezdek...

Takaritok, főzök majd fagyasztok le, mosok, hajtogatok stb.

Lehet akkor a lelkem is kilehelem de utána nincs más dolgom mint a lányommal lenni. De amugy tényleg nyugi, bele fogsz rázódni a ritmusba.

2013. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez a tipikus fészekrakó öszötön müködik csak most benned. Nyugi ez szinte minden kismamával igy van a vée felé. szereti rendben tudni a dolgokat stb. De minden rendben lesz majd:)
2013. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 30 hetes vagyok, de a 12 héttől mást sem csinálok mint takarítok, baba bababaráttá teszem a lakást, kajákat fagyasztok le stb. A takarításomnak nem sok értelme van, mert 1-2 hét és minden ugyan olyan piszkos és rendetlen, de muszáj csinálnom. :D Jó a lelkemnek. Amúgy nem vagyok nagy takarítós, csak mióta babát várok. A függönyt amúgy évente egyszer mosom, most a 30 hét alatt 2 szer kimostam már. :D Ne aggódj, ha nem is takarítasz ki mindent akkor is jó lesz úgy ahogy lesz. :D
2013. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát igen ez a takaritásmánia nem egyszerű. Én is már többször letakaritottam a konyhaszekrény tetejét, csillárokat, függönymosás szintén többször, mint terhesség előtt :) A babaszoba is csillog- villog úgy takaritok ott, mint a kisangyal pedig még nem is lakik benne a babánk :)
2013. aug. 13. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pl. wc papírból, mosóporból, öblítőből egy életre felpakoltam :)


Amúgy tényleg elég nehéz eljutni bárhová is az első pár hónapban.

Nálam jó esetben 3 óránként evett, és egy evés 1,5 óra volt. Szerinted mennyi helyen jártam? Ha nagyon összekaptam magam, akkor le tudtam menni a közértbe!

2013. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van lesz sok segítségem, akár boltba is tudnak helyettem menni és a férjem is 2 hónapig itthon lesz. Jó ötlet betárazni nem romlandó dolgokból és átgondolni mit lehet gyorsan a semmiből főzni. Ezt fogom én is tenni, köszi az ötletet!
2013. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi különösebb felkészülés nem volt a szülésem előtt!

Mondjuk nálunk a férjem mindent el tudott intézni, ami lemaradt, de hazakerülésünk után egy héttel, már én is tudtam menni! Az első pár napban hoztak kaját anyuék, anyósék, de utána már megfőztem én is!

2013. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!