Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a felszerelés amit...

Mi az a felszerelés amit feltétlen ajánlatos vinnem a szülés utáni kórházi napokra?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok,ami nem feltétlen természetes,de rájöttetek,hogy milyen jó,hogy veletek volt.
2010. febr. 2. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kórháztól is függ, de nekem a nedves törlőkendő volt jó, hogy vittem! A baba popsijára is és nekem is jó volt. Pici sapka, pléd a babának.
2010. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
aloe first. nagyon jó volt:)
2010. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Tejserkentő tea, hogy hamarabb meginduljon a tej én már szülés után 3 órával nem győztem inni.
2010. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,leírom én mit vittem! Hátha segít az én listám,és olyat is találsz benne,amit te kihagynál!Remélem segítek vele!


Mivel túlhordtam a babám,ezért be kellett feküdnöm vasárnap és kedden szültem!

Nálunk 3 napot kell benntölteni sima szüléssel,4 napot császárral,nekem 10 napot volt szerencsém benn tölteni,de az átlag napra írom le,hogy mit vittem be!


Hálóing,pizsama(lehetőleg gombos)3-4 db,

köntös 1db,

papucs 2 féle(zuhanyzós,sima),

melltartó 2(Szoptatós), melltartóbetét 10 pár,

mellszívót ott vettem a kórházban a csecsemősöknél 3000 ft-ért,

mellbimbókrém (Garmastan),

bugyik(sok),én vettem a kínaiban nagymamafazonút,nem túl szexi,de a hatalmas tenabetétet jól tartja,70 Ft volt darabja és még kidobni sem sajnáltam,mondjuk ajánlanak a Tenához eldobható bugyit,de az drágább,

Nagy csomag Tena betét(30 db),nekem kellett még egy csomag,

tusfürdő, fogkrém, fogkefe, evőeszköz, pohár 2 db, papírtörlő,intimtörlő,domestos kendő,WC papír,neken nagyon sok fogyott,zoknik 5 pár,

kispárna,mert annélkül nem tudtam aludni(pocakom alá

tettem amíg nem szültem meg,utána aludtam rajta)

Ja a törölközőket majdnem elfelejtettem (2 nagy,2 kicsi)


Babának vettem egy 28 db-os Huggies újszülött pelenkát(Amúgy a korházban nálunk napi 5 db-ot adnak),

popsitörlőt,

5-6 db textilpelust(Pelenkázóra tetettem, mérlegre tettem,szoptatásnál a feje alá tettem,böfizéshez),szóval jó,ha több van belőle.


Ezeket egy utazótáskába raktam.


Ruhácskát,amiben hazahoztuk egy kis szatyorban otthon összekészítettem és rátettem a babhordozóra,amit apa hozott be a hazamenetel napján.


Szülőszobára egy kisebb papírszatyrot vittem,amiben volt,1 bugyi,1 hálóing,törölköző 1 nagy,WC papír zuhanyzós papucs,sima papucs, fél literes ásványvíz,ide csak tusfürő termékmintát vittem,fogkefe,fogkrém,köntös.


Plusz én vittem magammal hajszárítót,telefontöltőt,fényképezőgépet!Ami meg kellett még, azt a család behozta!


Szia

2010. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek!
2010. febr. 2. 20:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Folyékony szappan, kézfertőtlenítő gél, és valami pici flakonos mosogatószer.
2010. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szilikon mellbimbóvédő!!! Otthon ne hagyd! :)
2010. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mi az az aloe first?
2010. febr. 2. 21:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!%


1) Nedves törlőkendő isteni volt wv-re (sima popsitörlő, a gyereké).

Domestor törlőkendő (wc, gyerek kiságyát, pelenkázót letörölni, mert hétvégén nem volt ilyen az osztályon).

First.

Pelenka. Keveset adtak a kórházban.

Mellszívó! Nekem nagyon bejött.


2) A First egy FLP-s aloe vera és más gyógynövény tartalmú termék (pl. körömvirág, cickafark, kakukkfű, kamilla...).


Egy másik kérdésre nemrég írtam ezt a First-ről, bemásolom neked:


"Gátsebre NAGYON JÓ!!! Én napi 10-12x fújtam (vettem hozzá mini flakont, mellette napi 3-4 alkalommal kentem Aloe VEra Gelly-vel (zöld krém) és utána 20 percig szellőztettem, plusz egy gyulladás miatt napi 2x jegeltem. Keddi napon szültem, szanaszét szakadtam hiába vágtak (az osztály réme voltam, nem viccelek!), és következő hétfőn úgy mentem, ültem, álltam, mintha nem is szültem volna.

HA nem használod el, akkor később kiváló elsősegélynek égésre, vágásra, horzsolásra (jód helyett).

Torokfájásnál torokba fújva naponta jó sokszor gyorsan helyrehoz.

Én nőgyógyászati panasz esetén is fújom magam vele (plusz zöld krémből csinálok kúpot). Ja, a 3 hónapos kislányom hüvelygyulladását is ezzel a kettővel kezeltem, csak őt nem kúpoztam, hanem kentem. 3 nap alatt elmúlt neki.

Orrdugulásra is jó meg náthára (kicsit csíp, de állati jól tisztít). Fülbe is lehet cseppenteni (bár erre az Activator jobb).

Ja, haj és bőrápolásra is kiváló. Ne nevessetek, a férjem kétoldalt kopaszodni kezdett, napi 1-2 fújás és bedörzsölés, 3 hónap múlva babahaja volt, most meg rendes haja van. Állati. Na persze, aktív hajhagymák voltak, azokat regenerálja a First, csodára azért ez sem képes.

Csak ez a kettő elég egy házipatikához, még egy Activator kell és komplett a patika."

2010. febr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatós párna az is nagyon jó dolog,mert a sokkal könnyebb vele szoptatni a babádat,és neked is kényelmesebb lesz a pihenés ha párna helyett azt használod.Sok sikert!Egy 6hónapos baba anyukája.
2010. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!