Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ártalmas? 30 hetes...

Tényleg ártalmas? 30 hetes terhes vagyok, kb.1-1.5 hete minden este összeülünk a barátainkkal beszélgetni éjfél, egy óráig.

Figyelt kérdés
A szüleim szerint ez káros az én Cseppecském számára. Azt mondják, hogy majd a babám nem fog éjszaka aludni, rossz alvó lesz, éjszakázhatok majd vele, meg hasonlókat.Lehet összefüggés a két dolog között???
2008. jún. 29. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
En a helyedben addig folytatnam ezt a kellemes elfoglaltsagot, amig csak lehet :)
2008. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted sem baj?Én nem érzem,hogy ezzel árthatnék, de elbizonytalanodtam!!!
2008. jún. 29. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Hat szerintem egyaltalan nem baj!
2008. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem semmi baja nem lesz a babádnak. És nem ezen fog múlni,hogy rossz alvó lesz vagy sem.
2008. jún. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak az első babámat várom, de szerintem ennek nem sok valóságalapja van. Milyen szép is lenne, ha a baba megszületése után az éjszakákat simán végigaludná, merthogy a mamája is ezt tette várandósan és ehhez szokott hozzá... Márpedig tudjuk, hogy ez nem így van. A baba nappal is rengeteget alszik a mama pocakjába, ugyanúgy, ahogy sok baba meg nem hagyja aludni a mamáját a nagy mozgolódással.

Ebben a formában ez egyáltalán nem ártalmas. Maximum akkor lenne az, ha emiatt az egyébként megnövekedett alvásidődet rendszerint nem tudnád teljesíteni, és fele annyit aludnál egy nap, mint amennyire a szervezetednek szüksége van. Akkor biztos nem lenne egészséges, de erről gondolom szó sincs.

2008. jún. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerencsés helyzetben vagyok,mivel akkor, és annyit alszom,amennyit csak akarok.Igaz ma korán keltem és holnap is korán fogok(épp költözés előtt állunk), de nem ez az átlag
2008. jún. 29. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:
A legutóbbi válaszadó vagyok. Akkor viszont ne aggódj, érezd jól magad, pihend ki magad és tölts annyi időt a barátaiddal, amennyit csak tudsz, mert 10 hét múlva az életed már egész másról fog szólni! :-)
2008. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az jutott eszembe, hogy a babód hallja, ahogy te esténként beszélgetsz a barátaiddal... Van egy ismerősöm, akinél úgy alszik a baba az előtérben, hogy körülötte sürgés-forgás van. Azt mondják, hogy így kell megszoknia, mert az a rosszabb, ha mindenki hangtompítót vesz föl, hogy a baba aludni tudjon. Ez utóbbival csak azt érik el, hogy a baba minden neszre fölébred, na és akkor tuti rossz alvó lesz...

Hát ez nem nagyon kapcsolódott a kérdésedhez, csak adalék, hogy a továbbiakban mitől lesz rossz vagy jó alvó a csöppséged.

Boldog babavárást.

2008. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó hsz-nak: egyébként az elgondolás nem rossz, talán csak a kivitelezésben estek túlzásba az ismerőseid. A bátyámék is hasonlóan csinálták, a baba pici korától kezdve zenére, vagy rádióra alszik el, igaz, nagyon-nagyon halkan szól, de így nem szokott el attól, hogy nem teljesen zajszűrt környezetben aludjon. A kislány már két éves és se a kutyaugatásra, se az ajtónyitásra nem ébred fel. Állítólag születés után nekik ez teljesen természetes, hiszen a mama pocakjában mindig volt valamilyen zaj és amellett aludtak. Gondolom a sógornőm tudja, hogy mit csinál, mert szülésznő, ért a mamákhoz és a babákhoz egyaránt.

Egyébként én olyan tanácsokat is kaptam, hogy a kicsit születés után nyugodtan vigyem magammal kendőben a lakásban, ha főzni akarok, vagy pl. vasalni, mert neki akkor még úgyis az a normális, hogy ott van ahol én, velem együtt mozog, hallja a szívverésem és így is remekül alszik majd. Majd meglátom hogy lesz, de ráció van benne.

2008. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!