Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Izgulok és aggódom! Megnyugtat...

Izgulok és aggódom! Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Első babánál toxémiás voltam. Végülis 35. héten már annyira komolyra fordult a helyzet,hogy muszáj volt császározni sürgősen.Most 20. héttől vizesedem,vérnyomásom rendben,kötelező laboron kívül,még nem kértek vizeletet a fehérje miatt. Doxiumot és Mg+Ca-t kell szednem keringésre.

26. héten voltuk 4D-n,ott mindent rendben találtak babával,sőt 2 héttel nagyobb a méretei alapján.Ami egyáltalán nem baj,mert kislányom a toxémia miatt visszafelé fejlődött és 1980 g lett a születési súlya.Most hétfőn töltöttem 30. hetemet,mentem is volna a dokimhoz,mert esedékes lett volna de szabin van ezért 27-ig várnom kell.Gyógyszert szedem rendesen,vérnyomásomat mérem de rendben van,most nem annyira dagadok,így hogy némiképp hűlt a levegő.Baba rendszeresen mozog.Ennek ellenére félek az elkövetkezendő hetektől,nehogy újra baj legyen,főleg hogy majdnem két hét múlva lát doki.Megnéztem lányomnál hogy volt,30. héten ott is csak vizesedés volt,utána nőtt meg a vérnyomás.



2013. aug. 15. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a toxémiát nem tudják biztosra mi okozza,és nem lehet előre tudni,hogy kialakul e vagy sem.A nővéremnek az elsővel volt,a 35.héten császározták,és mivel partner váltás volt,ezért a másodiknál is erre készültek,közben semmi sem lett,még túl is hordta pár napot.Ha nálatok nem volt partner váltás,akkor állítólag kicsi az esély rá,de biztosíték nincs rá.
2013. aug. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pont ma olvastam, hogy általában az először szülő nőknél fordul elő és ott is a fiatalabb kismamáknál.
2013. aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont ez az,kisfiamnak más az apukája..
2013. aug. 15. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:
2 vagyok. a magyarázat erre a hormonváltozások voltak. tehát az apa személye elvileg nem számít, a lényeg hogy a szervezeted már ismeri a terhességet
2013. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Feleslegesen ne aggodalmaskodj emiatt.Mint mondtam a nővéremnél is partner váltás volt,készült is rá az orvos,hogy megint toxémia lesz,és nem lett semmi.Egészséges 4 kilós kislánya született,még rá is húzott pár napot.
2013. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!