Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnyugtatnátok? Nagyon...

Megnyugtatnátok? Nagyon aggódom és szorongok is, mire gondoljak?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos, császárral szültem. Most decemberben 24-én megjött a menszeszem és 31-én elmúlt. Szilveszter éjszaka megszakítással együtt voltunk, azóta mindig védekezünk, gumióvszerrel. Szoptatok így nem rendszeres a menszim, bár sosem volt az. Múlt hónapban is voltunk kb. kétszer így együtt, két tesztet is csináltam, negatívak voltak. Mostanra annyira szorongok a terhesség gondolatától, hogy ezentúl mindig védekezni fogok, ingerült vagyok és félek. Ma este nagyon erős jobb oldali petefészek fájdalmam volt, olyan érzés mintha feszülnének a petefészkeim meg alhasi puffadás, tompa fájdalom is jelentkezett. A hideg is rázott, kissé ki is vagyok merülve mert a fősulit is csinálom, éjjel is tanulok. Nincs semmilyen tünetem, annyi h azt furcsáltam ma, hogy pisiltem és amikor végeztem úgy éreztem mintha még mindig nagyon kellene...de nem tudom, hogy ez felfázás volna vagy nem ... Mire gondoljak? A kislányomnál volt erős mellfeszülés, mellfájdalom, nagy étvágy, most ezeken kívül semmi. Nagyon félek, tesztelni nem merek. Aggódnom kellene?
2012. jan. 25. 00:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Javítok. Azt írtam ezeken kívül semmi. Ott azt akartam írni h semmi.
2012. jan. 25. 00:08
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a stressztől van, de én tuti csinálnék egy tesztet, hogy biztosra menjek.

ha ennyire aggódsz, nem akarsz esetleg gyógyszert szedni? szoptatás mellett is lehet fogamzásgátlót szedni, ha az megnyugtatna. gondold át, és legfőképp nyugodj meg!

2012. jan. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem 10ből 5x fáj a petefészkem mielőtt megjön. vagy mind2, vagy csak az egyik oldalon. húzódik, feszül igen. és még a hasam is nagyobb lesz olyankor. no para, ennyitől nemigen leszel terhes.
2012. jan. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ÉN is arra gondoltam, hogy meg fog jönni, de nagyon erősen fáj. Plusz ez az állandó pisilési inger...mondjuk lehet felfázás, de nem fáj ha pisilek, előfordul, de nem mindig.
2012. jan. 25. 00:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első menstruációmkor volt ilyen érzésem. napokon belül megjött. De azért fájt ennyire mert felfáztam. Olyan érzés volt pisilés végefelé mintha egy erőset még nyomnom kéne és késztetést éreztem rá nem tudtam visszafogni és akkor eszméletlenül fájt. Ha ilyet érzel akkor ez felfázás és dokihoz kell vele menni. Antibiotikumot fog felírni ami már 2-3 nap alatt megszünteti de kb egy hétig szedned kell majd minimum. Ha még szoptatsz próbálj fére tenni tejet ha úgy gondolod hogy ez lehetséges. Mikor pedig szeded a gyógyszert annak ellenére, hogy nem adod oda fejd le a tejcsit, hogy ne cskkenjen a tejtermelésed és ne csomósodjon be.

Ha az elkövetkezednő 3 évben nem szeretnél kistesót akkor van egy karba ültethető kis kapszula amit egy inyekcióstű szerűvel beadnak (vékony de néhány cm hosszú) és 3 évig adagolja a fogamzásgátlót. Ezt szoptatás alatt is lehet alkalmazni. Ugyan annyira megbízható mint a szájon át szedhető fogamzásgátló. van 1-2 negatív hatás mint pl menstruáció összezavarása vagy hogy 1 hétig belilul a helye, de egyébként biztonságos és nincs rizikó ha a bogyóról elfelejtkeznél. Kb 30e ft de 3 évre..még olcsóbb mintha gyógyszert szednél.

2012. jan. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szedj tőzegáfonya kapszulát,nekem az segített az véres,fájós pisilésnél is.És nem kellett tömni magam antibiotikummal.Megelőzésként is szedhető.Jobbulást!
2012. jan. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem fáj amikor pisilek, csak sokszor kell. :-)
2012. jan. 25. 07:37
 8/8 anonim ***** válasza:
A sokszori pisivel kezdődött aztán a pisi végén még úgy éreztem hogy van de nem volt és az a pár csepp fájt..és így tovább.Te tudod kipróbálod-e.És nem árt akkor sem ha babás lennél
2012. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!