Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan abbahagyása után...

Utrogestan abbahagyása után ez normális?

Figyelt kérdés
Pár napja hagytam abba az utrogestant, mert ma már betöltöttem a 14. hetet. Azóta naponta többször menstruációs görcseim vannak. Normális ez szerintetek? Míg szedtem a progeszteront, semmi bajom nem volt. Érdemes ezzel orvost zaklatni?
2013. aug. 15. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hívd fel mindenképpen, mert lehet összefüggés a kettő között.

Én is használtam az utrogestant kb 15. hét körül hagytam abba de nem volt utána hasgörcsöm.

2013. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bementem a terhesgondozóba, ahol a gondozónő elmondta, hogy a progesteron csökkenése miatt a szervezet kilökheti esetleg a babát. Átküldött egy idòs dokihoz, aki azt hajtogatta, hogy 12. hét után a placenta megfelelő hormont termel. Elmondtam, hogy pont azért szedtem hormont,mert alap nem termelődött elegendő. Erre nem mondott semmit, csak annyit még, hogy nincs semmi gond, ultrahangon is minden rendben van. Ami érdekey volt még, hogy a menstruációs görcsökre azr mondta, olyan nincs terhesség alatt és más görcsöl a hasamban. Szerinte a méh terheség alatt nem görcsöl. Szóval sokkal okosabb nen lettem :-)
2013. aug. 15. 16:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt el sem hiszem, hogy ilyen nyomi orvosok is vannak!

Már hogyne lenne olyan, hogy görcsöl a hasad!

Nekem is sokszor volt.

Szedsz magnéziumot?

Most emelt adagban kellene szedni 3X2-őt a Magnerot a legjobban felszívódó magnézium.

Én később, úgy a 25.héttől újra kaptam progeszteront csak akkor már injeckióban ( proluton depot) mert sokat fájt a hasam és ez megakadályozza a koraszülést is.

Próbálj sokat pihenni most megemelt lábakkal, és a mg nagyon fontos lenne.

Első voltam.

2013. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem semmi gond nem lesz. A magnéziumot szedem. Nem értem,biztonság kedvéért azért miért nem írt még fel utrogestant vagy küldött el egy vérvételre, hogy kiderüljön, megfelelő e a progesteron szintem :-)
2013. aug. 15. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!