Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után (8 évig szedtem Mercilont), lassan már a hatodik hónapja hogy nem jön meg a menzeszem. Normális ez?

Figyelt kérdés
Elmesélném röviden a történetem: 2012. júniusban abbahagytam a gyógyszert(babát szeretnénk),ugye akkor megjött,de azóta még mindig nem jött meg. Kb. 3 hónapja a háziorvosom írt fel Pulsatilla homeopátiás golyókat,de nem segített.1 hete iszom Mastodynon cseppet (napi 2x30 cseppet) és 2 napja iszom cickafarkfű teát.Most ezekben reménykedem. Esetleg jár valaki hasonló cipőben?Ennyire még sose vártam hogy megjöjjön!Meg persze nagyon jó lenne már a babára törekedni!Még várni szeretnék a nőgyógyásszal,nem szeretnék még semmifajta hormonos dolgot beszedni!Vagy inkább már tényleg érdemes lenne elmenni dokihoz?Nagyon várok mindenféle választ,történetet!Segítsetek kérlek,nagyon tanácstalan vagyok!

2012. nov. 20. 14:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mire szeded a homeos dolgokat, ha nem is tudod mi a bajod? Kezelsz valamit, ami nem is biztos, hogy rossz, ezzel is eltolhatod azt, ami amúgy jó lenne. Ezeket sem lehet csak úgy ész nélkül szedni! Én azért mennék orvoshoz, hogy legyen a ciklusom több napján levett vérvételi eredményem és tisztában legyek a saját szervezetem működésével. Kérnél egy alap nőgyógyászi vizsgálatot, szűrést és ultrahangot, hogy a szervi okokat kizárjuk (mert szedhetsz akármit, ha szervi a probléma). Na, utána lehet eldönteni, hogy az eltéréseket orvosi úton gyógyszerekkel, vagy természetes úton homeopátiával kezeled. De fél év mensi nélkül nem normális, ezt te is tudod. Ésszel, és saját döntési akarattal is lehet orvosi segítséget kérni, nem vagy magatehetetlen. Mondd ki, hogy csak kivizsgálást kérsz, és amit lehet, természetes úton korrigálnál, nem gyógyszerrel. Az én dokim megértette, én is Mastodynont szedek, de tudom, hogy mire és miért! Ez nagyon nagy különbség! A legjobbakat kívánom nektek is!
2012. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sajnos én így voltam és kívánom neked, hogy legyen nagyobb szerencséd mint nekem.

6 év és nagyon sok küzdelem árán lett babánk, de van és ez a lényeg. Minél hamarabb menj orvoshoz, de komoly szakemberhez, aki megvizsgál mielőtt akár egy uh nélkül is gyógyszerezne össze-vissza.

2012. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem menj nőgyógyászhoz. Valószínűleg felborult a gyógyszertől a ciklusod. Elég sok idő telt el, én nem vártam volna eddig sem.
2012. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"nem szeretnék még semmifajta hormonos dolgot beszedni!"


Ne haragudj, de ezt nem értem.

8 évig szedted a hormont, most meg nem akarsz szedni??


Menj el az orvoshoz.

Sajnos van, akinek évekbe telik, mire rendeződik a ciklusa a gyógyszerek után.

2012. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp menny orvoshoz. A kezeléseknek átlalában csak a legvége a hormon gyógyszer, először ki kéne deríteni mi a baj. A gyógyszer elött rendszeres volt a ciklusod.
2012. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Már régen el kellett volna menned nőgyógyászhoz.

Felesleges ennyi minden cseppet meg teát innod, mert akár jól össze is keverheti benned a dolgokat.

A cickafarkfű teát meg úgy kell inni, hogy a ciklus első napjától ovulációig, majd ovu után palástfű teát. Nincs ciklusod, így nem lehet inni.

2012. nov. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

*Sajnos van, akinek évekbe telik, mire rendeződik a ciklusa a gyógyszerek után.


Azoknál van így, akiknek rendezetlen ciklusra írták fel "gyógyszernek" a fog.gátlót.


Az igaz, hogy egy uh mindenképpen kéne, és az is igaz, hogy nem normális a 6 hónap kimaradás. 1-3 hónap még normálisnak tekinthető. Ha most megjönne, sajnos az sem jelentené, hogy minden oké, mert úgy néz ki, nincs peteérésed, és csak azért jönne meg, mert elöregedett és levált a nyálkahártya.

Ha babát szeretnél, akkor doki.

Amúgy én is Mercilont szedtem, nekem 60 napra jött meg, és utána rendszeresen.

2012. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! A "nem akarok hormont szedni",úgy értettem,hogy inkább homeos dolgokat próbálnék ki,nem akarok még elhízni 80kg-ra.....Szerintetek szervi baj lehet a háttérben?Nagyon megvagyok ijedve:(((((
2012. nov. 20. 15:55
 9/16 anonim ***** válasza:

Nincs szervi bajod!

A hormonjaidat kell helyretenni és jöhet a baba!

De minél előbb menj orvoshoz!

2012. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A tabletta szedése előtt volt probléma a ciklusoddal? Háyn napos volt? Rendszeresen jött meg?

olt bármi egyéb problémád (elhízás, szőrösödés, pattanások stb.)?


6 hónap az sok. Ha ennyi idő alatt nem állt helyre (vagy ha eleve előtte is szar volt), akkor mindenképpen kivizsgálás indokolt.

A homeós bogyók itt nem érnek semmit.

Lehet, hogy egy kisfokú rendszertelenségen segítenek, de ilyen mértékű problémán nem.

2012. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!