Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyfeszültség érte a számítóg...

Papp Mihály kérdése:

Nagyfeszültség érte a számítógépem (villám csapott a hálózatba) nem kapcsol be, de ha áram alá helyezem a háló kártyánál és a gépben világít egy led. Lehet, hogy csak egy biztosíték ment ki?

Figyelt kérdés
Valahol az utcán belecsapott a villám a villanyvezetékbe és az végig húzott az utcában a házakon. Nálam elszállt minden, pc, monitor,modem, router stb. Ezekben létezik valamiféle biztosíték vagy nyugodtan meg tudott sülni minden?

2013. jún. 24. 10:12
 1/5 TigerDemoN ***** válasza:
45%
Látod mi a következménye?? Ezért kéne kikapcsolni mindent ha vihar van és villámlik...Nem viccből mondják az szüleink, hogy kapcsold ki a gépet..
2013. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kezdjük ott ha kikapcsolod a géped, attól még ugyan úgy meg tud sülni. Akkor tudod kivédeni ha ki is húzod, mivel épp aznap 24 órás szolgálatomat töltöttem így a közös szüleink, mivel szerinted az van, hiába szóltak volna. Tehát ha nem tudsz a témában segíteni vagy valami értelmes tanácsot adni, akkor szerintem nagyon gyorsan húzzál innen, mert ekkora balfékre senki sem kíváncsi, de ha nem így gondolod, nyugodtan kérdezd meg a Te szüleidet!
2013. jún. 24. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisült, ez ellen nem tudsz mit tenni. Nyilván az alaplap megúszta, de ha el sem indul gyanús a processzor nekem. Vagy ha megy, pörög a venti, akkor talán RAM vagy HDD halt meg.
2013. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos semmit sem csinál. Én is attól tartok, hogy nagy a baj, mert a tápnak nincs baja mivel világítanak azok a ledek és ennyi. Minden más néma.
2013. jún. 24. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azért kérnék egy kölcsön tápot és biztosra megnézném azért ha a nagyfesz végigmegy akkor tápot igen csak megterheli / hazavághatott benne vmi olyat ami nem befolyásolja, hogy világítson a led.
2013. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!