Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kevésnek mondható ez a napi...

Kevésnek mondható ez a napi étel mennyiség, amit eszek? (nagyon hányingeres vagyok)

Figyelt kérdés

Minden reggel 4 db vajas szalámis piritóst eszek a tetején paradicsommal,plusz egy tejszelet.Ma még ennyi ment le a 4 db piritós mellé : 2 kisebb szelet gombás sajtos pizza,egy szelet sárgadinnye és még egy tejszelet. PPlusz amikor rossul vagyok pár szem gumicukor és pár dl kóla. Napi 1 vagy másfél liter szódát iszok.Ennyi megy le.

Kevés? A anyósom azt mondja nem fog nőni a baba,mert keveset eszek.Nem megy több és nem megy más,ezért is szedek terhesvitamint is.11 hetes vagyok.



2013. aug. 17. 19:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Annyira nem kevés ez azért. Ettől még nől a baba és a hányinger is el fog múlni. Inkább kicsit egészségesebb ételekre kellene törekedni.
2013. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kevés, nyugodtan egyél amit és amennyi jól esik. Később majd úgyis megjön a farkasétvágyad :).
2013. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Már bocs de nekem ennyi kaja reggelire meg vacsorára összesen nem kell...ráadásul szénsavast iszol egész nap....nem ettől függ a baba mérete.
2013. aug. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A reggeli az oké, még szerintem sok is az a 4 db pirítós kenyér! A gyümölcs is rendben van, viszont a kóla és a szénsavas helyett, inkább mentes vizet igyál! Ebédre jobb lenne a főtt étel!
2013. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem a mennyiséggel, hanem a minőséggel van a baj, de nagyon. Hol a főtt kaja, a zöldség, a gyümölcs? A szénsavas víz meg tényleg dehidratál. SZóval sima vizet igyál, és iktass be több zöldséget, gyümölcsöt, rostos ételeket. A többi maradhat, csak kevesebb cukrosat egyél. Nem baj, ha néha lecsúszik valami édesség,, de ne legyen minden napos.
2013. aug. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező,ne hallgass a vészmadár válaszolókra!!!!

Én is voltam terhes,és én is a száraz kaját nyomattam a terhességem első trimeszterében..mit csinálhattam volna,ha egyszer az esett jól?!Nem kívántam a főtt kaját..viszont rengeteget ettem,még volt,hogy este 11kor is ettem..na és?

Nem voltam/vagyok vékony, 78.5 kilóval kezdtem a terhességet.Mellesleg én CSAK szénsavasat ittam az egész terhességem alatt,az mindig jól megbüfiztetett,pedig én nem is hánytam egyszer sem,de lehet,hogy pont ezért.Én is szedtem kb 3 hónapig a terhes vitamint,sajnos nem tudtam tovább mert a benne lévő vastól és folsavtól székrekedésem lett.Gyümölcsöt egész terhességem alatt nagyon keveset ettem,egy kezemen megtudnám számolni,hogy hányszor,zöldséget sem nagyon ettem.Még is makk egészséges babám született,nem lett kis súlyú,nem lett koraszülött!! 3300g-al és 55 centivel született,10/10 Apgarral,és 40+3 hétre jött!!

Attól pedig ne félj kedves kérdező,hogy nem fog NŐNI (és nem nől kedves első),hiszen a babád a te szervezetedtől szívja el a vitaminokat és tápanyagokat amikre neki szüksége van!!Persze azért nem kell az én példámat követni,mert egy kis vérszegénységet leszámítva teljesen egészséges vagyok!!!Ha neked egyébként is vannak egészségügyi problémáid,akkor természetesen nem árt jobban oda figyelni magatokra,de ha semmi bajotok,akkor lehetsz kicsit lazább is.Itt gyak.on a terhességet nagyon sokat ,,szigorúan,, veszik,és követik azokat a hülyeségeket,hogy pl:miket ,,nem szabad enni,, terhesség alatt.Ilyen nincs,mindent szabad!!A terhesség nem betegség!Én ettem mindent,kutya bajunk nem volt.

14 kilót híztam összesen,már csak 3.5 kiló van rajtam.

Boldog babavárást kedves kérdező! :)


4 hós baba anyukája

2013. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%
Ja és mellesleg én napi szintem ettem vagy édeset,vagy sósat..imádtam sütiket enni,meg csokikat.Persze a csokiól inkább az ét jöhetett szóba,mert az jobban szeretem meg az egészségesebb is.
2013. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Vicces hogy a 78 kilós oszt étkezési tanácsokat :) Reggeli pizza egész nap szénsav stb. akkor se egészséges ha valaki nem terhes. Egyébként meg nem írt az első akkora butaságot mert a nől is használatos kis országunkban.
2013. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tudom,hogy nem egészségesek ezek az ételek ráadásul mindenki meg van rajtam lepődve,mert én az életben szénsavasat nem ittammeg,ásványvizet szoktam amúgy,mindennapos volt a zöldség,köretnek is azt preferáltam,rengeteg húst ettem,a pizzát amúgy utálom és szendvicset,piritóst sem ettem meg soha,mert képes voltam inkább megenni főtt kaját reggelire. A kólát semittam és cukrokat sem ettem,de most szerencsétlenségemre ezeket tudom megenni.Megpróbálok rajta változtatni,mert ez így tényleg nem a legjobb,csak az a baj,hogy a napokban nem hogy enyhülne,de erősödik a hányingerem.

2013. aug. 18. 20:54
 10/19 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem terhesen az ember sok olyat megkíván amit előtte nem szeretett. Egyél nyugodtan azt ami jól esik, és nem érzed, hogy mindjárt visszajön. Én sem bírtam a sima vizet meginni, borzalmasnak éreztem az ízét, ráadásul vagy 4 hónapig iszonyatosan rossz volt a szájízem, bármit megettem amitől csak percekre is jobb lett. Azt meg nem hinném, hogy a szénsavas víz dehidratál, nem alkoholt iszik, ami elvonja a vizet a szervezetből. Amúgy meg ez szerintem sem kevés étel egy napra, úgyhogy ezen ne aggódj. Boldog babavárást!
2013. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!