Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjam meg Neki, hogy...

Hogy mondjam meg Neki, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

A barátom külföldi,de a kapcsolatunk már több,mint egy éve működik,ebben az is szerepet játszik,hogy hetente-két hetente velem tölt pár napot.

Eddig azért nem költöztem hozzá,mert idén fejeztem be a gimit,de a nyár nagyrészét nála töltöttem vagy nyaralásokon vele.

Kiderült,hogy terhes vagyok és nem tudom mikor vagy egyáltalán hogyan mondjam el Neki,mert egyáltalán nem terveztük.

Nem az anyagiakkal van a baj,mert gazdag,szóval nem kellene spórolnunk,de tartok a reakciójától.Nem annyira szereti a gyerekeket.

De erről tudnia kéne,neki is köze van hozzá.Legközelebb 4 nap múlva találkozunk és nem tudom,hogy akkor mondjam-e el neki vagy telefonon,hogy addigra átgondolja a dolgot.


2013. aug. 19. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te örülsz a babanak? Meg szeretnéd tartani? Szerintem ne telefonon mond el neki, jobb az ilyen dolgot szemelyesen közölni illetve igy latid a reakciojat! Ultesd le és kerdezd meg tőle mit szólna hozzá ha pár hónap múlva 3man lennétek! Tudni fogja miért kérdezed!
2013. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Telefonon semmi képp se! Csak s személyesen!!

Hány hetes vagy azt tudod már?

2013. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én örülök neki,de akkor nem tudnám megtartani,ha a barátom nem szeretné.

8 hetes vagyok.

2013. aug. 19. 14:48
 4/11 anonim ***** válasza:
12%

Hát igen..ez van akkor,ha nem védekezik valaki rendesen,és nem stabil az a kapcsolat,hogy minden nehézséget,akadályt kibírjon!!Én pl a páromnak házasságon kívül SOHA nem szültem volna!!Na de ez én vagyok.

Ez a baj még a pénzes pasikkal,hogy azok nem szeretik a gyerekeket,csak a szabad életet és a pénzt,a szabadságot.Egy gyerek egy pénzes pasinak csak nyűg,hiszen azt sem tudják,hogy hogyan kell bánni egy gyerekkel.

Na a lényeg:

személyesen mondd el neki,ez nem telefon téma.Ha szerencséd lesz,akkor nem akarja majd,hogy elvetesd.Egyébként te örülsz neki?Szeretnéd ezt a babát felnevelni?Ha igen,és lenne is anyagi segítséged(pl:szüleid),akkor én nem vetetném el semmiképpen bármi is lenne a barátom reakciója,hiszen nem csak az ő gyereke az,te is ott voltál amikor megfogant,neked is ugyan annyi jogod van eldönteni,hogy megtartod-e vagy sem mint neki!!!

2013. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Védekeztetek valahogy? Hány évesek vagytok? Te fiatal vagy, olyan 17-18 éves lehetsz?

Komolyan nem értem én a fiatalokat. Ha nem akarnak babát, nem tervezik, miért nem védekeznek megfelelően?! Főleg egy nem stabil kapcsolatban?! Ha stabil lenne a kapcsolatotok, ezt a kérdést fel sem tetted volna!


Személyesen közöld vele, ne telefonba! De mivel írod, hogyha ő nem akarja megtartani, akkor nem vállalod a babát! Szerintem az írásod alapján nem várd a párodtól, hogy a nyakba fog ugrani. Sajnálom, ha el kell vetetni a babádat. Anyudék nem tudnak segíteni?

2013. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek,nem lesz könnyű most neked!
2013. aug. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Honnan veszitek,hogy nem védekeztünk?Gyógyszert szedtem és eddig semmi probléma nem volt.

Nem az a baj vele,hogy "pénzes",ahogy az egyik válaszoló írta.Mert ismerek a barátai közül olyat,akinek hasonló az anyagi helyzete,mint neki,mégis van családja.

Örülök a babának,de ha a barátom nem állna mellettem,nem tudnám megtartani.

Én 18 éves vagyok,ő 32.

Stabil a kapcsolatunk eléggé,mert eddig mindent megoldottunk és ezt a helyzetet is meg fogjuk oldani.

2013. aug. 19. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Valami hiba mègiscsak becsúszott! De kìvánom a legjobbakat!
2013. aug. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az lenne a legkevesebb ha válallná a felelősséget és nem dugná homokba a fejét. Ha nem szereti a gyerekeket majd megszereti, ha meg nem akkor nem, de attól még támogathat pláne ha már megcsinálni meg tudta. Azért arra is gondolj hogy mire az abortuszra eljutnál ott lennél 10-11 hetes. Egy akkora baba pedig már egy igazi kis ember. Én biztos megtartanám. Azt mondanám nézd ez is ez van terhes vagyok a te gyerekeddel, és szeretném ha ezt elfogadnád. Néha van hogy a dolgok csak úgy megtörténnek.
2013. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De arról nem hallottál még,hogy a gyógyszer sem nyújt 100%-os védelmet???Nem te vagy az egyedüli,akkor gyógyszer mellett teherbe esett!!Még gyógyszer mellett is óvatosnak kell lenni,mert becsúszhatnak ilyen ,,bakik,, amik egy életre megváltoztatják az életeteket!!
2013. aug. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!