Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérszegény kismamák megosztaná...

Vérszegény kismamák megosztanátok velem a tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok és most tudtam meg,hogy injekcio szükséges.

A vashiány okozott valami gondot a babátoknak?Azt hallottam,hogy ő úgy is kiszívja ami kell és nekem ezért alacsony.Ez így van?


2009. okt. 29. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:

meg fel is hígul a véred, hiszen majd' kétszer annyi vér kering benned és ha nem szedtél vasat vagy folsavat, akkor a szervezet nem nagyon tudja maga kompenzálni a többletigény.


az injekcióra meg azért van szükség, mert a szülésnél fellépő lehetséges vérveszteség, vagy ne adja isten a császármetszés többlet vasigényt eredményez, és ha már eleve vérszegény vagy, akkor baj lehet belőle.

2009. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ja és a babának nem árt. hiszen tényleg a szervezet őt rangsorolja előre.


mindenképpen vitaminozz és a szoptatás alatt is folytatni kell, mert különben pl. hajhullás és egyéb mellékhatások lehetnek.

2009. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kezd el inni a Hipp natal nevű várandós vitamint. nagyon jó, nekem ( 26 km) a vasam majdnem a maximumon van és ezt iszom már a várandósság kezdete óta. Egy próbát megér.
2009. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A Hipp Natalt iszom én is.


A másodiknak:Akkor jól gondolom,hogy tényleg nem lett baja a picimnek?Terhesség előtt rendbe volt a vasam.

2009. okt. 29. 11:18
 5/10 anonim ***** válasza:
nem lesz baj, de szedjed amit a doki javasol, nyugi.
2009. okt. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is nagyon alacsony a vasam, már a terhesség eleje óta. Az első vérvételen vették észre 12 hetesen és egyből küldtek belgyógyászhoz. Akkor volt 106 (gondolom azt tudod, hogy az alsó határ a 120). Aztán két-három hetente vérvételre jártam, meg belgyógyászatra. Folyamatosan állítgattuk a neo-ferro-folgammát és az aktiferrint, hogy hogyan szedjem. Folyamatosan csökkent mindig a legrosszabb értékem 97 lett. Aztán rájöttünk, hogy nekem a jó adagolás reggel 1 neo-f-fol., délben egy aktiferrin + egy c-vitamin, este megint egy szem neo-fe-fo. Így beállt 104-re, legutóbb. Ez két hete volt, ekkor azt mondta a belgyógyász, hogy már nem kell többször mennem hozzá, csak ha érzek vm-t (indokolatlan szapora szívverés, túlzott fáradékonyság...). Folyamatosan azt mondta, hogy: lehet, hogy injekció lesz a vége! de nem lett, mert hál'istennek tudom szedni ezt a mennyiségű gyógyszert mellékhatások nélkül, még székrekedésem sem volt soha tőlük.

Ja és most 37 hetes vagyok.

2009. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. A babádnak semmi baja nem lesz. Nekem mindig elmondta a doki, hogy amikor a kismama már elájul a vérszegénység miatt ne adj'isten a baba akkor is kiszedi ami neki kell. Éppen azért vagyunk mi vérszegények, mert neki adja a szervezetünk amire szüksége van. Ja és azt is mindig mondta, hogy ő 80-as értékkel ment szülni annak idején. Úgyhogy nyugi, csak az a lényeg, hogy próbáld meg betartani amit a doki mond.
2009. okt. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én erősen vérszegény voltam, bár az injekcióig nem jutottunk el. A babám teljesen egészségesen született, viszont én a szülés után kaptam 2 egység vért. Természetes úton szültem.
2009. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatásokat.

Utolsónak:Én még nem szeretnék menni szülni,tegnap a dokim azt mondta,hogy teljesen zárt vagyok és igaz a baba nagyobb mint a terhességi hetem(Kézi vizsgálatból mondta meg)

2009. okt. 29. 13:10
 10/10 Nickie válasza:

Sziasztok!

37. hét végén járó kismama vagyok, a vasam mindig 50-70 értéket mutatott a vérvételi leletben.

De semmi bajom sincs, se szédülés, fejfájás, hányingerem, heves szívdobogásom nem volt.

Ennek ellenére hétfőn be kell feküdnőm, mert kapok vérátömlesztést, vassal dúsítva....

Már félek, h mi lesz....

Tudtok erre valamit mondani?

2010. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!