Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes-e szülésznőt választan...

Érdemes-e szülésznőt választani abban az esetben, ha valószínű a császár faros fekvés miatt?

Figyelt kérdés
Már beszélgettem eggyel, elmondta, miben tud segíteni, pl az NST vizsgálatoknál intéz időpontot, ő is csinálja, a műtét előtti 2-3 órás vajúdásnál tud segíteni, illetve a műtét utáni 5-6 órában is. Választott orvosom elvileg van, de ő 2 héttel a kiírás előtt megy szabira, ajánlott is maga helyett valakit, de vele még nem találkoztam.
2008. jún. 30. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem van szülésznőm és ugyanez nálunk is a helyzet, mondjuk nem értem, hogy farfekvésnél miért kell vajúdnod előtte, nekem nem engedik, programozottan vágnak (nehogy aztán beszoruljon a kicsi...)Szerintem jól jön a segítség a te helyzetedben, kérdezz meg a védőnődet, hogy ő miként vélekedik erről.
2008. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én két farosat szültem és simmán
2008. jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges, főként ha tudod, hogy császár lesz. Persze ez az én véleményem, de saját tapasztalat, hogy nekem fogadott szülésznőm volt és semmivel sem foglalkozott velem többet mint azokkal akiknek nem volt a fogadottja. A vajúdásnál szerintem legjobb ha a párod vagy egy családtag van veled, a vizsgálatokhoz meg nálunk annak is időpontot adtak akinek nem volt szülésznője.
2008. jún. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem mért kell vajúdnod?!Nekem sem engedik programozva szülünk 2hét mulva.NEkem nincs szülésznőm,nem csak emiatt amúgy apás szülés lett volna ésa férjemlett volna a segítségemre,meghát lesz ott szülésznő,most honnan tudjam az akit megfogadok szimpi lesz e és tényleg segíteni fog e..mi ezért nem fogadtunk.Elég a dokit kicsengetni sztem..az is sokba kerül.De erre a avjúdásra tényleg kérdezz rá,mert nekem furi a dolog.A farosnál,pont az a lényeg,főleg a programozottnál,hogy ne legyen semmi komplikáció,mert ha beilleszkedik a szülőcsatornába beakadhat a feje-válla és oxigén hány léphet fel és akkor már ki sem tudják venni,szval nem tudom ezt mért csinálják...38hetes kismama
2008. júl. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt mondták, azért hagynak egy 2-3 órás vajúdást, merthogy az jó a babának is, hogy picit azért ő is próbálkozzon, meg jó, ha én is "dolgozom" egy kicsit és az is jó, ha azért a méhszáj is nyílik, de majd rákérdezek megint.
2008. júl. 2. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:
A medencevégű fekvés nem indok a császárra. Ha az orvosod ezt mondta égesse el a diplomáját. Császárhoz felesleges szülésznő.
2016. júl. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!