Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes valaki, fogorvosnál...

Ha terhes valaki, fogorvosnál kihúzzák a fogát?

Figyelt kérdés
Valahol valakitől hallottam,hogy terhesség alatt nem húzzák ki a fogat,mert az érzéstelenítőt nem lehet terhesség alatt beadni. Igaz ez? Vagy hülyeség?
2013. aug. 23. 20:20
1 2
 1/12 Kiscsillag7906 ***** válasza:
Szia. Nekem terhesség alatt kihúzták a fogamat. Injekciót is kaptam. Akkor voltam 28 hetes . Azt mondta a fogdoki, hogy ez nem árt. Azóta megszületett a fiam teljesen egészséges.
2013. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Kihúzzák, ha muszáj. A gyulladás tovább terjedése veszélyesebb a magzatra, mint a fájdalomcsillapító.
2013. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Nekem sajnos nagyon hullik a hajam, és már csak ez az egy ötletem van a miértre. Szerintem 2 fogamat is húzni kell. :(
2013. aug. 23. 20:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Terhesseg alatt a hormon változás miatt is hullhat a haj
2013. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak röntgent nem csinálnak, bár ha nagyon nagyon muszáj azt is megcsinálják, minden egyéb fogorvosi kezelést megcsinálnak és nem árt egyik sem. Szólni kell a dokinak, hogy terhes vagy és akkor kimondottan olyan eszközöket/ gyógyszereket fog alkalmazni ami nem árt a babának. Esetleg annyi előfordulhat, hogy elhalasztjátok 1-2 hetet, hogy a 12. hetet betöltsed.
2013. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vashiány is okozhat hajhullást,(terhesség alatt megnövekedik a vasszükséglet) valamint valóban a terhesség alatti hormon változás is okozhatja. És ősszel amúgy is jobban hullik a haj, mert úgy működünk mint egy fa. :D (komolyan) Persze ha már hónapok óta hullik akkor nyilván nem a "fa" efektus áll fent, valamint ez nem azt jelenti, hogy ősszel csomókban hullik az ember haja.
2013. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Húzunk. Lidocain injekciót használunk, az a pisivel kiürül a szervezetből, semmi bajt nem okoz.


(A hajhullás sokszor társul a terhességgel, közben és utána is)

2013. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es voltam és fogdoki :)
2013. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi Fogdoki. Akkor megnyugodtam. De sajnos már elég rég óta hullik a hajam. Már megvizsgáltak mindenfélével,de semmi bajom. Van 2 rossz fogam,..talán attól van.
2013. aug. 23. 20:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Off, de ki mondta, hogy ki kell húzni. Ügyes fogorvos sokmindent helyre tud hozni.
2013. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!