Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van okom felni? 19. hetes...

Van okom felni? 19. hetes genetikai vizsgalaton bal pyelon 4mm Mit jelent? Bovebben lent!

Figyelt kérdés

19 hetes genetikai uh vizsgalaton voltam.

Az elejen szep es jo volt minden aztan elhallgatott a doki.Termeszetesen megijedtem de mondta, hogy nincs baj csak alaposabban megvizsgalja a babamat.

Megnyugodtam,de nem tartott tul sokaig ez az allapot mert rakerdezett arra hogy van e a csaladban vese beteg...mondanom se kell, azt se tudtam volna hirtelen megmondani hogy fiu vagyok e vagy lany mert rogton rosszra gondoltam.

A bal oldali pyelon 4mm es ez nem tul jo.Igaz 5mm a hatarertek.4het mulva kell visszamennem ...ami ugy erzem borzaszto hosszu lesz :-(

A neten utana olvastam ugyan de sokkal okosabb nem lettem:-(

Minden mas rendben van.Epnek tuno vesek mindket oldalon,hugyholyag telodes lathato,magzatviz mennyiseg atlagos.

Olyan emberek valaszat illetve segitseget varom akik hasonlo "cipoben" jartak.

Mi tortent a terhesseg alatt...mit lehet tenni a "diagnozis " utan?Egyaltalan lehet tenni vmit?

Szuleteskor hatranya vagy valami baja volt a picinek?

Idovel elmult vagy mi tortent ?(kinotte)

Azt sem tudom mi ez,kerem szepen aki tud segitsen.

Koszonom!


2013. aug. 23. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:

ezt olvastad?


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


tudom könnyű mondani,hogy ne idegeskedj,rendben lesz minden.Nálunk is volt minimális eltérés a genetikai uh-n,a kisfiam agyában egy ciszta volt.Én is teljesen kiborultam,a nőgyógyász a biztonság kedvéért elküldött genetikai tanácsadásra.1 hét múlva már ott volt,és azon az ultrahangon már nyoma sem volt a cisztának.Nálatok is minden rendben lesz,a következő vizsgálaton.

2013. aug. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

még ezt találtam


[link]

2013. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj, a lényeg hogy most mindent tegyél meg amit lehet, hisz a kicsi a te szervezetedből táplálkozik és az is lehet hogy semmi baja sem lesz, de fontos hogy a szervezeted legyen a raktára a megfelelő tápanyagoknak, hogy jól fejlődjön. Ajánlom hogy keresd fel Dr. Ládi Szabolcsot, ő tud segíteni akár abban is hogy olyan étrendet állíts össze ami a legjobb hatással van a kicsi (és természetesen a te) egészségi állapotodra.
2013. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fontos az is hogy küldj neki nyugalmat és szeretet minden nap, hisz ideges környezet nem jó a fejlődéshez. Akár mesélhetsz neki, vagy beszélhetsz hozzá szeretetteljesen.
2013. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is volt magzat korban, de mikor megszületett már elmúlt.

Most lesz 3 éves teljesen egészséges!

2013. aug. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak a 32.hét körül vették észre, és egy éves koráig meg is volt neki. Uh-ra kellett menni, de semmi gond nem volt vele!
2013. aug. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kozepso lanyomnak 3,5 mmes vesetagulata volt magzati korban 18 hetesen, a terhesseg alatt nem nott, szep egeszseges kislany lett idore szuletett. En jeleztem szules utan az osztalyon a gyerekorvosnak, aki adott beutalot es nem csak 6 hetesen, hanem elobb is uhval ellenoriztek a vesejet. Szuletes utan mar nem volt tagulata. ha nem no, akkor nincs gond. Ha netn none, akkor szules utan eloszor gyogyszerrel probaljak, majd mutik, de nem gyogyithatatlan es nem eletveszelyes ez, ne aggodj!! Allitolag fiuknal gyakoribb, es ha nem mulik el szulesre, akkor erzekenyebb lesz a hugyuti felfazasokra, de ezzel raersz szerintem akkor foglalkozni, ha megmarad a tagulat. Nyugi, nincs nagy baj!!!
2013. aug. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanúgy a 18 hetes uh-n vették észre a kisfiamnál. Úgy tudom, hogy 10 mm alatt nincsen probléma.

Nekem el kellett mennem genetikai ultrahangra.

Van amelyik baba még a pocakban kinövi, van amelyik nem.

A fiamnak még most is megvan (3 éves), rendszeresen járunk nefrológiára, de csak annyi, hogy uh-val ellenőrzik, hogy változott-e valamit a tágulat. (merthogy ez vesemedence tágulat)

Azt mondta a dokink, hogy ez akár örökre ottmaradhat neki, de gondunk egyáltalán nincsen vele, csak kontrollálni kell.

Szüléskor majd szólj a gyerekorvosnak és már akkor is megnézik uh-val. De mondom ez a terhesség végére akár el is múlhat!!

2013. aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anno a fiamnál is a középidős UH-n vették észre a vesetágulatot. Még a pocakomban kinőtte, semmiféle utókezelésre nem volt szükség, teljesen egészséges 4,5 éves. Igazából, sem Pécsett, sem Győrben (fele-fele időt itt-ott töltöttem) nem vették igazán komolyan...
2013. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kiscsillag7906 ***** válasza:

Szia. Az én kisfiamnak is volt, 38 hetes uh-n vették észre. Nekünk nagyobb volt. Mikor megszületett akkor is megvolt neki. Jartunk vese uh-ra ellenőrzésre, de szerencsére nem nőtt neki. Azt mondta a nephrológusunk, hogy ne ijedjek meg legtöbbször fiú babáknál fordul elő és általában kinövik. 6 hósan voltunk megint uh-n és a pyelontágulat eltünt. Utána 1évesen voltunk kontrollon, akkor is minden rendben volt. Most 15 hós a fiam legközelebb 2 évesen nézik . Ne aggódj nem lesz semmi baj. Hidd el én is megvoltam ijedve, még kérdést is kiírtam ezzel kapcsolatban ide, és sokan meg is nyugtattak, hogy nem lesz baj. 3s igazuk is lett. Boldog babavárást.

3 fiú anyuja

2013. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!