Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig félni fog védőnőknél,...

Mindig félni fog védőnőknél, vagy egy orvosi vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Kezdő anyuka vagyok. 3 hónapos volt a kisfiam amikor a drága doktornéni az egyik védőnői látogatás alatt felrántotta a bőrt kisfiam kukijáról. Nézegette, tapogatta, nem is mondta mire készül. Nagyon fájhatott neki mert vérzett is és rettenetesen sírt. Azt hittem el fogja felejteni, de azóta minden tanácsadáson reszketve sír szegény és nem tudom megnyugtatni! Már 1 éves is elmúlt, de ha meglátja hova megyünk, már sír is. Nem az a tipikus sírás...reszket szegény a félelemtől. El fogja szerintetek felejteni? Mit csináljak, hogy ne féljen ennyire?
2012. márc. 8. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy arra az esetre emlékszik-e. Amit csinálni tudsz, mindig mondd el neki, hogy hova mentek és mi fog történni vele, és hogy ott leszel te is. Nap végén segít neki feldolgozni a történéseket, ha pl. a kedvenc állatkájával eljátszod neki a nap történetét, tehát a macit ma elvitte az anyukája a doktornénihez, a maci nagyon félt, stb. Beszélgess vele, vagy ebben a korban inkább még beszélj neki más alkalmakkal is a doktornéniről és a védőnőről. És ne aggódj, a 18 hónapos oltás után 2 éves korig már nem kell mennetek, nekünk legalábbis nem kell se a doktornőhöz, se a védőnőhöz menni, hacsak nem lesz beteg a kicsim.
2012. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja, és vigyél neki valami játékot, vagy valamit, amivel el tudod terelni a figyelmét.
2012. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Te jó ég ez brutál én nem is tudom mit csinálnék.
2012. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kislányomnak nem volt kukacvizsgálat és húzogatás..., mégis nagyon fél a dokitól.

Most másfél éves, és remeg, ha bemegyünk az orvosi rendelőbe.

Az a baj, hogy az első hónapokban a gyerekek szurik alkalmával, ilyen-olyan vizsgálatok alkalmával találkoznak a dokikkal, és jó időnek el kell telnie, mire a gyerek nem csak a gonosz szurkálós nénit, bácsit látja bennük...

Lányom meg még alapvetően is érzékeny, úgyhogy szerintem még jó pár év, úgy 10-16 mire kinövi. :)

Én előtte mindig elmondom amúgy lányomnak, hogy ne féljen, nem lesz baj, a dokinéni aranyos, és csak megnézi őt, viszek játékot neki, éneklek neki, de aztán belépünk a rendelőbe és jön a reszketős-sikítófrász.

Türelem, biztos lesz ez jobb is. Te, mint anyuci maradj nyugodt, simogasd őt, és beszélj hozzá. Hátha, egyszer jobb lesz.

2012. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet. 3 hónapos volt a kislányom amikor kórházba kerültünk vesemedence gyulladással. Hogy a gyógyszert megkaphassa vénát kellett szúrniuk, egy alkalommal 1 órán át szurkálták. Azóta bármilyen orvoshoz is viszem, ordítani kezd. Látszik a félelem a szemében, és nem engedi, hogy letegyem. Ma már 22 hónapos és még mindig ez van.

Mi orvosos mesekönyveket, nézegetünk olvasunk. Elmeséljük már közösen a történteket (pl. hogyan vizsgálta meg a hasát a doktornéni). Még a mai napig is emlegeti, hogy a védőnő vmikor októberben meghallgatta az akkor pocakomban lakó tesó szívhangját. Szóval nem felejt. Csak oldani próbálom a feszültséget. Néha sikerül, néha nem.

2012. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi az oltásra egyébként mindig apával megyünk, hát hiába nagy és erős, könnybe lábad a szeme amikor a kislánya szurit kap. :-) Ez ilyen, de örüljünk annak, hogy egészségesek, és csak ilyen alkalmakkor kell a doktornénivel találkozni!

Ha nem bízol benne, akkor válts, mert a gyerekek antennája fokozottan érzékeny arra, hogy ha anya is ideges és gyomorgörcsöl.

A legutóbbi alkalommal egyébként apa is kérdezte, hogy láttam-e, hogy mennyire széthúzta a doktornéni a kislányunk nuniját, biztos fájt neki.

De gondoljatok bele, hogyne sírnának a picik, amikor meztelenre kell vetkőzni, és nézegetik, tapogatják őket. Természetes, hogy megijednek. Az a lényeg, hogy mi ne legyünk félősek!


1., 2. voltam

2012. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatásokat! Mindig visszük a kedvenc zsiráfját, de ha már bent vagyunk teljesen mindegy. Az 1 éves státuszon, volt egy kis idő nem voltunk csak mi, ezért megkértem a védőnőt, hogy had sétálgasson-nézelődjön egy kicsit. Addig el is volt, de amint a vetkőzéshez értünk elszakadt a cérna. :D Ez az elmutogatós játék jó ötlet, ki fogom próbálni. :) Mindig megbeszélem vele, hogy hova megyünk, mit fognak csinálni stb...lehet még idő kell neki, de már előre félek a 15 hós oltástól! :(
2012. márc. 8. 14:06
 8/16 A kérdező kommentje:
Most olvasom hogy mit írt valamelyikőtök a kis antennájukról! Lehet az a baj hogy már én is félek? Valahogy megpróbálom majd leküzdeni..igazából azért vagyok ideges, mert ilyenkor képtelenség megnyugtatni. Annyira rossz érzés hogy nem tudok rajta segíteni, megvédeni stb. Értitek ugye? Még van egy kis időm addig játszunk orvososdit! :D
2012. márc. 8. 14:10
 9/16 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy elviszed ismeretlen orvoshoz.

De te előbb beszélj a dokival, hogy ne viselkedjen nagyon doktorosan :) ha lehet vegye le a köpenyét...stb

Nekünk bevált.

Más hely, más doki, aztán rájött, hogy nem is rossz :)

Öcsémmel történt eset ez :)

2012. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos semmi sem segít. Most azért is megyünk gyakrabban, mert pocakos vagyok. Tépi le a kezemről a vérnyomás mérőt. Minden baja van, már ha az épületet meglátja attól is zokog. Pedig sokat mászkál a folyosón, mégsem jó semmi. Meg oltások és vizsgálatok után kap a doki nénitől, meg a védőnőktől matricát.

Ő is fiú, de nekünk nem volt bőrfelhúzás, még vár vele.

2012. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!