Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgoznátok?

Meddig dolgoznátok?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig dolgoznátok terhesen 3 műszakban? Vagy mennyi ideig dolgoztatok, aki ilyen munkarendben van?
2013. aug. 26. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Alkattól és a munkádtól függ. Ha bírod és problémamentes volt eddig is a terhességed, tehát nem vagy veszélyeztetett, akkor szerintem hetedik- nyolcadik hónapig simán dolgozhatsz éjszaka is. Ha nem bírod, akkor beszéld meg a főnökkel, hogy lehetsz-e egy vagy két műszakban. Ha nem megoldható, menj el nőgyógyászhoz. Adni fog egy papírt arról, hogy táppénzre szeretnél menni. Ezt beviszed a háziorvoshoz és kiír.
2013. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha beviszed a kiskönyved akkor onnantól kezdve este törvényileg este 10 után nem lehet dolgozni és nem lehet hosszú műszakba beosztani, csak 8 órába.

Nekem is a munkáltató megoldotta, hogy csak délutános vagy reggeles műszakba oszt be. Most vagyok a 14 hétbe. Február végére vagyok kiírva. Fizikai és szellemi munka, egész nap állunk vagy rohangálunk. Én úgy gondolom hogy november vagy december végéig szeretnék dolgozni, annál tovább nem, mert elég stresszes a hely, meg télen a csúszós úton a bejárkálás elég necces.

2013. aug. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Itt nem tudom, hogy a munkáltató megoldaná-e, hogy 2műszakban dolgozzak csak, ezért a közvetlen főnökömmel úgy beszéltem meg, hogy éjszakás heteken tp-en leszek, már, ha lehet ezt így, és aztán meg valamikor végleg tp. csak jó lenne még egy darabig húzni.
2013. aug. 26. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!