Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dohányzás tulajdonképpen...

A dohányzás tulajdonképpen milyen betegségeket, rendellenességeket okozhat?

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése végett,rögtön az elején tisztáznám...nem dohányzom!!

Csak számomra is feltűnt hogy nagyon felkapott és talán "túllihegett" dolog lett a terhesen dohányzás.Ettől függetlenül elítélendő dolog,csak lehet hogy már túlzás egy kicsit.

A felvilágosítást előre is köszönöm.

20hkm


2013. aug. 28. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem túllihegett, mivel nem terhesen is káros, még a füst belégzése is. Aki kismamaként nem tudja letenni, az nem anya! Nem mondanám ezt, ha a saját szememmel nem láttam volna annyi dohányzó kismamát, és frissen szült anyukát, elképesztő és visszataszító dolog!


[link]


[link]


[link]

2013. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Túllihegett?! Szerintem nincs túllihegve. A leggyakoribb következmény a koraszülés, annak minden vonzatával. Szerintem ez már elég ok arra, hogy terhesen ne dohányozzunk. És igen, sokan dohányoznak, és egészséges babajuk születik, de a gyerek életével ne játszunk orosz rulettet.
2013. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Koraszülés. Ez már önmagában rengeteg betegséggel, akár halállal is járhat.


Légzésproblémák. Ez szintén sok veszélyt hordoz magában, itt is növeli a csecsemőhalál kockázatát.


Az, aki nem teszi le a cigit, szándékosan mérgezi a gyermekét. Az ilyen nem anya. Mindemellett ha a terhesség alatt nem teszi le a cigit, utána sem fogja, akkor meg hogy szoptat? Jobb esetben nem szoptat, rosszabb esetben nikotinos tejet kap a gyerek... Ami szintén veszélyekkel jár.

2013. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
92%
Annyi szent, hogy a dohányzás önmagában sem egészséges terhesen pedig sok veszélyt is jelenthet a magzatra. Szerintem sem "túllihegett", mert a baba akár bele is halhat egyes esetekben. Hogy ellen példát is mondjak, édesanyám dohányzott amikor velem volt terhes, most is dohányzik, se neki se nekem nincs semmi bajunk (anyunak még a tüdője is nagyon tiszta, pedig évek óta láncdohányos).
2013. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Pl.: asztmát okozhat. Nincs szerintem sem túllihegve, mert káros szenvedély és nem kellene egy pici emberként már a születése előtt mérgezni. Ennek ellenére döntse el mindenki, hogy dohányzik-e terhesség alatt vagy sem. Én nem ítélem el a dohányzó kismamákat sem. Gondolom ők is értelmes emberek, mérlegelték a veszélyeket és ha úgy adódik úgy is nekik kell vállalni a felelősséget és folyamatosan orvoshoz vinni a gyereket. Sógornőm is cigizett az első terhessége során, évekig járt orvoshoz aztán az asztmás gyerekkel. Másodjára már nem cigizett és semmi baja a kissebbik gyereknek.
2013. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok. Én tejport kaptam.
2013. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 4-es, akkor nagy szerencséd volt! Nekem anyum is cigizett, de úgy tudta, meg, hogy babát vár, hogy nem kellett neki a cigi, így le is szokott!
2013. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

Ez a "aki dohányzik nem anya" duma elég undorító.

Nem is értem hogy van merszetek ilyet írni más emberekről.


Láttam már nem dohányzó kismamàt,aki a későbbiekben nem éppen példamutató módon nevelte a gyerekét.

És láttam a terhesség alatt végig dohányzó,majd időben,egészséges gyereket szült nőt,aki szebben neveli a gyerekét,mint bárki a környezetében.

Én személy szerint nem ismerek olyan nőt,aki gyerekének a dohányzás következtében bármi baja lett volna.Sem koraszülés,sem pedig a kèsőbbiekben.


Nem szép làtvány egy dohányzó kismama,sőt!

Számonra taszító is,de azt mondani bárkire,hogy emiatt nem anya...ez embertelen a részetekről.


(Több,mint egy éve nem dohányzom.

Most 20 hetes terhes vagyok.)

2013. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
Ès természetesen nem egészséges és én is azt gondolom,hogy főleg terhesen ne dohányozzanak a nők,de a nem anya duma elég erős...
2013. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Ó, persze. Ez olyan, mintha bezárná a pici babáját egy füsttel teli szobába. Anya? NEM.
2013. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!