Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a Down-kór...

Mit gondoltok a Down-kór szűrésről, menjek ne menjek?

Figyelt kérdés
Kyncs magzati diagnosztikai központban Győrben van ez a kombinált Down-kór szűrés. Egyszerűen nem bírom eldönteni,hogy menjek vagy sem. 25 éves vagyok van már egy gyermekem 6 éves és szerencsére egészséges.Nála még csak a kórházban csinálták ezt a szűrést,de ugye most van egy "hiper szuper géppel" készített is de ez 30000 Ft. Mennyivel tud többet ez a gép? Vagy esetleg a vérvételnél nézhetnek több dolgot? Érdemes 30 ezer ft-ot rá költeni? Ne értsétek félre,nem sajnálom a babámra a pénzt,de nagyon soknak tartom de ha valaki leírná nekem miért éri meg jobban,mint a kórházi ingyenes azt nagyon megköszönném! Köszönöm előre is a válaszokat és bocsánat,hogy hosszúra sikerült az irományom! :)
2013. aug. 28. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is 25 vagyok. Első gyerekemet várom. Hál'Istennek a12. heti ultrahangon semmi kórosat nem találtak, így mi a párommal úgy döntöttünk nem csinálunk kombináltat.
2013. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szintén 25 vagyok, első babát várom.

Az uh-ot a körzeti kh-ban csinálták, amiért fizetni kellett a vérvétel ami ugye nem tb-s, 9000 volt.

Nem muszáj magán úton csináltatni.

Hogy érdemes e...ha ne adj isten baj van akkor abból már laátszik, megnyugtatásnak is jó.

2013. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25 évesen, ha nincs semmi gond, jó a tarkóredő, akkor bőven elég egy kombinált! Ha ez bajt mutatna, akkor az integrált se nyugtatna meg!
2013. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is győri vagyok. Tavaly született a Kisfiam, 23 éves vagyok. Én megcsináltattam, és egy percig sem gondolkodtam rajta. Úgy voltam vele, hogy kicsi az esély rá, de ha "csak" 30e ft-ba kerül , hogy megnyugodjunk akkor megcsináljuk. Egyébként a KYNCS-nek van az egyik legjobb gépe az országban, és az Ő szonográfusuk a Maca is az egyik legjobb :) Pont múlthéten kísértem el hozzá a barátnőmet.


Ebbe a 30e ft-ba benne van a vérvétel, 3 féle kromoszóma rendellenességet néznek,és egy genetikai UH is. Szóval azt mondom ha tudod nélkülözni csináltasd meg, magad megynugvása miatt is.

Ja, és el lehet számolni EP is! :)


SOk boldogságot :)

2013. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is csinaltatjuk.

Nekem lombik es 33 eves vagyok, azt mondta az orvosom, ajanlott, mert hiaba ultrahang, nyaki redo meg orrcsont vizsgalat, de a kromoszomakba nem latnak bele.

A prospektus szerint, amit kaptunk rola 94%-os pontosssgu.

Inkabb 30ezer most, mint vegig izgulni a terhesseget, en ugy viltam vele.

2013. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is 25 vagyok. Jövőhéten megyünk az uh-ra. Mi is a kombinált tesztet csináltatjuk annyi különbséggel hogy lombik babák és ikrek. Egy percet se gondolkodtunk rajta pedig ikreknél 40000 ft.
2013. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Hát ha lombik babám lenne én sem gondolkodnék el rajta az tuti. De úgy néz ki elmegyek én is... bár akkor is az árát rablásnak tartom...és mondom ezt úgy,hogy külföldön dolgozunk én is meg a párom is,tehát nem vagyunk megszorulva...
2013. aug. 29. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!