Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesseg elso heteiben...

A terhesseg elso heteiben (5-6. het korul, amikor talan meg ki sem derult a terhesseg) art a babanak a rendszertelen taplalkozas? Konkretan arra gondolok h munkahelyi v egyeb elfoglaltsaga miatt orakig nincs ideje enni egy terhes nonek, amikor ehes.

Figyelt kérdés
Koszonom a valaszokat!
2013. aug. 28. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen fiatal terhességnél még nincs olyan közvetlen kapcsolat anya és baba között, mint pl. a méhlepény kifejlődése után. Egyelőre ő csak saját magából "táplálkozva" fejlődik a helyén és ahogy lassan kifejlődik a méhlepény, úgy kerül közvetlen kontaktusba az anyával. Így még nagyon korai terhességnél a kis mennyiségű alkohol sem befolyásolja a baba egészséges fejlődését. Inkább csak fizikailag érdemes ilyenkor vigyázni, hogy erős, külső hatások ne érjék. Nem lesz ettől semmi baja, de azért érdemes lenne egyre inkább odafigyelni.
2013. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszt!
2013. aug. 28. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért az 5-6. héten már ki szokott derülni a terhesség...

Nemcsak normálisan táplálkozni, de terehesvitamint is illik szedni, az első 3 hónapban a legfontosabb, beleértve a beágyazódás utáni időt is. Azt én is hallottam, hogy kevés alkohol nem árt. De gyógyszert az én dokim tiltott. Mindenfélét.

2013. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért ártana? Akkor mi lenne azokkal a babákkal, akikkel anyuka végighányja az első hónapokat...

Nem az evés rendszeressége a lényeg, hanem hogy egészséges legyen és ne legyen vitaminhiányos.

2013. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!