Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok, megfázt...

5 hetes terhes vagyok, megfáztam, torokfájás, láz. Mit javasoltok, milyen gyógyszerek engedélyezettek?

Figyelt kérdés

Ma hajnalra keltem úgy, hogy bedurrant a torkom, és már hőemelkedésem is volt. Elég "lázas típus" vagyok, ha beteg vagyok, és estére rosszabb lesz, úgy érzem. Fázom, nagyon rossz a közérzetem, folyik az orrom. Ha felmenne a lázam, mi az a gyógyszer, ami segít, és tuti nem okoz gondot a babának?

Nagyon köszönöm a segítséget!


2013. szept. 2. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
forró mézes tea, kamillás inhalálás! semmi gyógyszer. és nem csak terhesen kell hanyagolni. a náthához nem szükséges gyógyszeres beavatkozás!
2013. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
most olvastam, h. lázad is van. ha alacsony, takaró alatt izzadd ki, ha magas, inkább hűtőfürdő. talán panadolt lehet bevenni, de biztos egyeztetned kell orvossal!
2013. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szedj C-vitamint, meg kérj a patikában valamilyen homeopátiás gyógyszert.
2013. szept. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok. Náthára én sem szeretnék semmit bevenni, de ha estére magas lázam lesz (mondjuk 38 fok) amire van esély, akkor talán jobb, ha beveszek valamit rá, amit lehet.

Mindenképpen egyeztetek ma nőgyógyásszal, meg a gyógyszerészt is megkérdezem.

Az a baj, hogy tök sok munkám van ma, de remélem holnap már otthon tudok maradni, és kipihenni. Teázni fogok teázni, mézet nem ehetek IR miatt.

2013. szept. 2. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem panadolt ajánlottak.bár én a fejfására vettem.
2013. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A paracetamol tartalmú gyógyszerek engedélyezettek, ha tényleg nagyon kell: panadol, rubophen, paracetamol.
2013. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Próbáld ki a hagymateát!

2ek cukrot kell karamellizálni, ezt felöntöd 0,5l vízzel, mikor elkezd forrni 2 fej vöröshama héjja kell, úgy hogy a legbelsö barna héj és a legfelsö fehér részt egybe leveszed, ezt 2 percig fözöd, majd fedö alatt 2 percig hagyod kicsit. Én szoktam bele csavani citromlevet a velövel együtt! Nem olyan rossz, mint ahogy hangzik, és ténylek hatásos! Jó vastagon betakarózol, és megiszol egy pár bögrével, tuti helyre jössz:D

2013. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lázat mindenképp csillapitani kell. Nekem is volt, és a doki irt fel gyógyszert.

25 hetes kismama

2013. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál, azt mondta vegyek be egy fél panadolt, ha 38 fok fölé megy, akkor még egy felet.
2013. szept. 2. 15:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Torokfájásra, köhögésre nagyon jó a STODAL szirup homeopátiás beveheted terhesen is. Nagy adag c vitamin és forró tea.
2013. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!