Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beöntésen gondolkodom, akik...

Beöntésen gondolkodom, akik választhattatok, hogyan döntöttetek?

Figyelt kérdés
A kórház, ahol nemsokára szülni fogok, lehetővé teszi, hogy a kismama válassza meg, szeretne-e szülés előtt beöntést kapni, vagy sem. Én úgy érzem, hogy könnyebbé tenné a vajúdást és a kitolási szaknál sem félnék annyira a teljes erőbedobással nyomástól (persze, így is lehet még egy kis ez-az, de lényegesen megnyugtatóbb lenne). Viszont még soha életemben nem kaptam beöntést, félelmetesnek tűnik maga az "eljárás". Félelmek vannak bennem miatta, mert van aranyerem is, bár rég nem jött ki, vagy mi lesz, ha nem tudom megfelelően bent tartani, stb. Akik szintén választhattak/választhatnak, vagy van tapasztalatuk, mit javasolnátok? Alaptalanok a félelmeim? Milyen érzés? Van okom aggódni miatta, vagy nyomjam el ezeket a gondolatokat?

2013. szept. 2. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy vékony csövecskét nyomnak a fenekedbe..fájni nem fáj csak kellemetlen ahogy vízzel nyomnak tele. De szerintem megnyugtató mert tényleg úgy kell jól nyomni mintha kakilnál.
2013. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

En szultem beontessel es beontes nelkuli is. En is nagyon feltem tole,de nincs okod ra. En ha ujra szulnek,biztos hogy kernem. Gondolhatod mi volt mikor nem kaptam,nem is tudom az okat,pedig lett volna idejuk ra,meg se kerdeztek.

Hat nyomtam ahogy kellett,es termeszetesen odatojtam. Meg ereztem is hogy jon valami es valahogy azt is,hogy az meg nem a gyerek.Eleg kellemetlen volt,es a nagy fajasok kozott azert igenis elszegyeltem magam,pedig ez termeszetes dolog a szulesnel.

2013. szept. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Semmi fájdalmas nincs benne, de még azt sem mondanám, hogy kellemetlen, inkább fura, ahogy egyre több lesz belül a víz. Aztán kicsit benn kell tartani, és mehetsz is a WC-re. Nekem is volt egy kis aranyerem, egyáltalán nem jelentett problémát. Én csak bátorítani tudlak, félelmetesebb az egész dolog, mint amilyen valójában. Arra nem emlékszem, hogy kérdezték-e tőlem, hogy kérek-e, de végülis megkaptam, amúgy pedig kértem volna. Sokkal nyugodtabb voltam így.
2013. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérnék, nálunk meg sem kérdezték, automatikusan adtak. Nem fájt, szinte nem is lehetett érezni.
2013. szept. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is hajlottam arra, hogy hátránya nincs, csak előnye. Köszönöm, hogy megerősítetek benne. Még tartok tőle, de ezek szerint nem lesz annyira drámai élmény :)
2013. szept. 2. 18:41
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk lehet választani a kúpot is. az is jó nem?
2013. szept. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is lehet választani, hogy kerek e vagy sem. En mindenképpen kérni fogok, viszont azt mondta a szülésznő, hogy akkor sem tudjak garantálni, hogy nem jön ki valami.... Hat szuper, apas szülés lesz, elsullyednek szegyenemben.
2013. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nálunk nem lehetett kérni, pedig tuti kértem volna. Szóval én is az igen mellett szavazok.
2013. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 gabszem ***** válasza:
nem is éreztem semmit és egy pillanat alatt megvolt. ettől függetlenül s gyerekkrl együtt is jöttek ki a dolgol...
2013. szept. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Apás szülés lesz nálunk is. Én nem félek tőle, hogy lát a párom ilyesmit is, nagyon közel állunk egymáshoz, nem borulna ki egyikünk sem, ha kakilni látnánk egymást. Részletkérdés. A szülésznővel és az orvossal viszont nem vagyok ilyen viszonyban, és tudom, hogy nyugodtabb lennék, ha "csak" kevés jönne, vagy nem jönne, mert valamennyit segített a beöntés. Csak azt hittem, ez fájdalmas lehet aranyér miatt, vagy nagyon rossz érzés utána. Az is félelmem volt, hogy nem tudom visszatartani esetleg, ha menni kell és végigcsinálom a szülőszobát keresztbe... de majd nagyon igyekszem, hogy ne így legyen :) köszi a sok véleményt!
2013. szept. 2. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!