Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 180 g-os szénhidrát diétát...

180 g-os szénhidrát diétát tartó kismamák! Mit szoktatok ebédelni?

Figyelt kérdés
Ha gondoljátok leírhatjátok a többi étkezést is, de főleg a főételek érdekelnek. Köszike!
2013. szept. 3. 12:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Tökfőzeléket cukorborsó fözelék, cukkinit szoktam sütni de elötte megfözöm a darálthúst meg a zöldségeket, sültkrumpli hallal,csirke pöri de csak bakonyi barna kenyérrel.Hirtelen ennyi ,de te mit szoktál enni? Privibe is írhatsz.
2013. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon vagyok levest (kevés tésztával vagy krumplival) és húst zöldségkörettel (hajdina, köles, zöldborsó vagy répa), ezeket variálom. Hét közben én rendelek - nem a reklám helye - de az e-food-tól, mert tök nagy a választék, kiírják a ch-tartalmat és soha nem is dobja meg nagyon a cukromat a kajájuk. A teletálnak is van cukorbeteg menüje, de ott nekem nem olyan jó a választék. Persze nem tudom az ország melyik részénől írsz, ill. dolgozol-e, nekem Pesten úgy, hogy dolgozom még ez volt a legkényelmesebb megoldás.
2013. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Zöldbab főzelék- tükörtojással vagy sült virslivel.

Pulyka vagy csirkemell sütve, mexikói vagy más zöldköret.

Spenót főtt tojással, krumpli nélkül.

Pörkölt teljes kiőrlésű kenyérrel.

Rakott zöldbab, káposzta.

2013. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ma pl amerikai káposztasalatat ettem csirke hússal :-) En is rendelek a teletal update menüt szoktam enni:-)
2013. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznaponként update főételt rendelek, és arra figyelek, hogy max. 50 g CH legyen benne. Hétvégén mindig főzök, ilyenkor pörköltek durumtésztával, rakott ételek, rántott husi megreformálva zabkorpával, sült hús zöldségekkel, bulgur stb.
2013. szept. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Még csak holnap kapok részletes utasítást a diétámról. Egyenlőre csak olvasgattam róla a neten, hogy nagyjából hogy is működik ez. Kicsit több mint 1 hete tudom, hogy minimálisan rossz lett az eredményem. Azóta kicsit jobban figyelek, hogy mit eszek, de még nem kezdtem el a pontos számolgatást. Még egyenlőre szokom az érzést, hogy nem és akkor eszek, ami tetszik. Mondjuk eddig se vittem túlzásba az édességet, szerencsére nem vagyok édesszájú. Viszont soha nem volt gond a súlyommal se, így mindenféle diéta idegen a számomra, sose kellett figyelnem ezekre. Na de majd belejövök valahogy, ha kapok holnap megfelelő tájékoztatást. Főleg, hogy lehet kórházba is kell majd mennem. Ja, és vidéken élek, így kajafutár nem jöhet szóba sajnos.
2013. szept. 3. 13:26
 7/24 anonim ***** válasza:
A teletál/update és az e-food is szállít vidéken is, szerintem érdemes felmenned a honlapjukra, hátha hozzátok is szállítanak, településenként fel van sorolva hova.
2013. szept. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én 150 g-os CH diétát kaptam az első időben, nemrég emelték 165 g-ra. Másfél- két hónapja csinálom, egész jól belejöttem, szinte mindenből ehetek, már csak az a kérdés, hogy mennyit. Ha gondolod írj privit, szívesen segítek az első időkben összerakni a menüket.

Addig is néhány ebéd-ötlet:

pörköltek és húsos ragufélék szinte számolás nélkül eheted(itt a köret amit számolni kell, ha rizs, abból főzve max 4 evőkanálnyi, krumpliból egy tenyérnyi, durumtésztából másfél merőkanálnyi, sima tésztábó szűk egy merőkanálnyit lehet enni)

Levesek és főzelékek szinte számolás nélkül fogyaszthatók (kivéve a krumplis ételek,pl gulyás, krumplileves) a levesbe egy tányérba 1 evőkanálnyi főtt tésztát lehet tenni, levesben főtt hús, zöldség ehet bátran. Főzelékre feltétként párolt-főtt-sült husok, virsli, főtt tojás szintén számolás nélkül mehet.

Ha beleférsz az 50 grammba, ilyenkor desszertként lehet enni gyümölcsöt, felvert (nem hajtógázas)tejszínhabbal, vagy olyan sütit, amit otthon te készítettél, lehetőleg édesítőszerrel.

2013. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó! Nagyon hasznos volt, amit írtál, mert pont az a gondom így első látásra, hogy a necces dolgokból mennyi az, ami még megengedett. Pl. köretek.
2013. szept. 3. 17:25
 10/24 A kérdező kommentje:
Na csúcs! Az ismételt vérvételem rosszabb lett, mint az első, úgyhogy levitték 160-ra a diétámat. Viszont holnap kapok segítséget egy dietetikus nővértől. Aztán sajnos nem úszom meg a kórházat se. :-(
2013. szept. 4. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!