Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 180 g-os szénhidrát diétát...

180 g-os szénhidrát diétát tartó kismamák! Mit szoktatok ebédelni?

Figyelt kérdés
Ha gondoljátok leírhatjátok a többi étkezést is, de főleg a főételek érdekelnek. Köszike!
2013. szept. 3. 12:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Kaptál ch táblázatokat? A neten egész jók vannak, amiknél ellenőrizni tudod, melyik ételféleség mennyi ch-t tartalmaz.

A kifli, a fehér liszt úgy tűnik, nálad nagyon nagy mumus. Nálam is ez volt. A Lidl-ben kapható teljes kiőrlésű kenyerek nagyok jók, a Fehértó pékség termékei. A Ceres-nek is vannak ilyen termékei, bár azok nekem nem jöttek be.

Amiből sokat ehetsz, azok a sonkaféle felvágottak, a szalámikban sok olyasmi lehet, ami szintén növeli a cukrot. A pritaminpaprika és a paradicsom szintén magas ch tartalmú, helyette többet tudsz enni a sima tv paprikából, uborkából.

Joghurtoknál tényleg nagyon jó a Jogobella light, csak sajnos, kevés helyen kapni. A joghurtok becsapósak, mert sokra ráírják, hogy 0,1%, meg "mindencsökkentett", de csak a ch szintjét kell nézni. Ha nagyon édességkívánós vagy, a Sole (Update) pudingja is ehető, 125 g-os és 11 ch-t tartalmaz. Amit még ehetsz, az a natúr joghurt, de mellé érdemes egy kis korpovit kekszet rágni.

A krumplipüré mumus - krumpli, tej, mindezt villámgyors felszívódásúra elkészítve...

Ami még kerülendő, az a liszt+krumpli kombó, mint a krumpli, vagy kelkáposzta főzelék. A borsó is nagy ch tartalmú, sokkal többet ehetsz a zöldbab főzelékből, vagy spenótból, sóskából.

2013. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Sajnos, mint mondtam, itt falun elég korlátozottak a lehetőségek pékáru tekintetében. Hétvégén vettem Abonettet, majd azt is kipróbálom, de most még holnap letesztelem a kicsit kevesebb kiflit, már csak kíváncsiságból is, hogy tényleg az-e a ludas. Most úgy csináltam, hogy tízóraira ittam meg a tejeskávémat. Meg ettem mellé egy doboz Activiát, 17,3 CH-t írt egy pohárra.
2013. szept. 10. 12:20
 23/24 anonim ***** válasza:
Az Abonett olyan szempontból jó, hogy kevés a CH tartalma, de engem múltkor teljesen meglepett, hogy gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaz. Nyilván ettől még jó, csak figyelj majd oda, hogy hova számolod. Néha kapni boltban ilyen "knäckebrot"-ot, annak nagy a rosttartalma, az lassú felszívódású. Esetleg menjetek be egyszer valami nagyobb bevásárlóközpontba, és spájzoljatok be dolgokat. Én most pl.három cipó kenyeret tartok a fagyasztóban, mert ki tudja, mikor kapok legközelebb olyat a boltban.
2013. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

[link]


Találtam neked egy egész jó táblázatot.

Legközelebb, ha mész vásárolni, szánj rá időt, hogy átböngészhesd a termékeket. A joghurtot is át tudod variálni, amiben kevesebb a ch és mellé ehetsz pár szem Korpovit kekszet. Így többet eszel, lassabban szívódik fel, később leszel éhes.

2013. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!