Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 180 g-os szénhidrát diétát...

180 g-os szénhidrát diétát tartó kismamák! Mit szoktatok ebédelni?

Figyelt kérdés
Ha gondoljátok leírhatjátok a többi étkezést is, de főleg a főételek érdekelnek. Köszike!
2013. szept. 3. 12:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így alakult. Ha tudok bármiben segíteni -gyakorlati tanácsok, menük, termékek ajánlása, akármi, csak írj nyugodtan. A 160 g nem annyira vészes - mint írtam 150-nel kezdtem, ahhoz képest a mostani 165 tiszta felüdülés :)

Kórházba elvileg 24 órára fektetnek be, 07:00-től másnap 07:00-ig, ilyenkor minden étkezésnél vérvétel lesz és azt vizsgálják, hogy mi dobja meg a cukorszintedet. Ha nagyon ingadozik, javasolhatnak inzulint. Ne izgulj, a lényeg, hogy jó kezekben leszel és ha gondozva van a betegség, nem lesz baj. Én ma voltam vizsgálaton, a vér vizsgálat csak holnap derül ki, az uh és az áramlásvizsgálat tökéletes lett hál'Istennek.

2013. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Ja amúgy 8-as voltam :)

Még annyit kérdeznék, hogy mennyi volt az éhhomi és a terhelt cukor eredményed? Előzőnél és a mostaninál is írd meg légyszi.

2013. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyos vagy! Először 4,4 --> 7,1; most 4,0 --> 9,6 lett(2 órás). Pedig a második előtt már semmi cukrosat, semmi tésztát nem ettem 5 napja. De gondoltam, hogy rossz lesz az eredmény, mert megint ugyanúgy kerek 1 órával a cukros lötyi után rosszul lettem. Nagyon szédültem, és majdnem visszaköszönt az egész.
2013. szept. 4. 20:45
 14/24 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ezt még diétával szerintem kordában lehet tartani. Nekem 4,5-->7,8 volt az eredményem, az első két hét diétázás után 2,7-->4,4 lett,ezért is kaptam plusz 15 g ch-ot, azóta se ment 5.5 fölé.

Ami még megdobhatja a cukrodat, az a tej... Pl én úgy állítottam be, hogy tejet, tejeskávét a reggelinél és a vacsoránál nem iszok, így nem ugrál a cukorszintem. A 160 g -os diéta kb így néz ki nálam:

Reggeli: 25 g csak lassan felszívódó ch,

Tízórai: 25 g 10 gyorsan és 15 lassan f. ch.

Ebéd 50 g kb fele-fele arányban

Uzsi: 20 g fele-fele arányban

Vacsi: 30 g csak lassan f. ch

Utóvacsi: 10-15 g max. szintén csak lassú ch

Hogy melyik lassú/gyors, arról van szép szerivel táblázat a neten, de ha nincs időd nézegetni, írd le, miket szoktál enni, és megírom neked.

2013. szept. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Ma voltam egy nagyon aranyos dietetikus tanácsadónál, kaptam jó kis menüsort, meg táblázatokat, ellátott jó tanácsokkal. A reggeli tejeskávémról úgy egyeztünk meg, hogy lehajtom gyorsan inkább magában a kávét, csak hogy ne legyek kótyagos, meg nekem meg is fájdul könnyen a fejem, ha nem iszok. Érdekes, hogy én is azt olvastam a tejről, hogy este már ne igyak, de ő meg most azt mondta, hogy ha nem alszok el közvetlen utána, akkor mehet. Ja, a kórház 3 nap lesz, helyesen inkább 2 éjszaka. Első nap szúrkálnak csak 2 óránként, meg másnap reggel 7-kor, de mivel csak délután van eredmény, jóformán csak azt nem mondta, hogy olyankor már a kutya nem küld haza, úgyhogy ezért mehetek haza csak harmadnap reggel. Viszont ha rosszak az eredmények és gyógyszer kell, akkor 2-3 napra átfektetnek a belgyógyászatra. De ő is azt mondta, hogy szerinte ha betartom a diétát, nem lesz arra szükség. Hát remélem! Köszönöm a segítséged, ha menet közben valahol elakadok, majd lehet kereslek.
2013. szept. 5. 12:10
 16/24 anonim ***** válasza:
Rendben, kitartás, biztosan sikerülni fog a diétával is kordában tartani.
2013. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Kaptam kölcsön egy cukormérőt, amivel kicsit ellenőriztem magam. Ezek milyen eredmények?


Ebéd (vendégségben voltunk, pontosan nem tudtam grammozgatni, csak saccra): Egy tányér húsleves, pici répával, pici főtt hússal. Második kb. 3 ek. krumplipüré, 3 rózsa brokkoli, 1,5 szelet (nem túl nagy) natúron megsütött sertésszelet, 2 kicsi csemegeubi. Eredmény:

Evés előtt: 4,5

fél órára: 6,2

1 órára: 7,0

2 órára: 4,5


Ma reggeli: Egy szendvics 1 kifliből, megkenve tejszínes krémsajttal, Pick szalámi, pritaminpaprika, kísérőnek 0,5 dl tejeskávé fele-fele arányban cukor nélkül. Eredmény:

Evés előtt: 4,7

1 órára: 8,8

2 órára: 5,9

2013. szept. 9. 12:33
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem az egyórás cukrod reggeli után picit magas. Nekem azt mondta a diabetológus, hogy 7,0, max. nagyon néha 7,5 fölé ne menjen. Fél órás ill. két órás érték igazából nem annyira fontos, talán a két órás olyan szempontból, hogy addigra elvileg vissza kell állnia a közel éhgyomori értéknek.

Ebédnél valószínűleg a krumplipüré volt kicsit sok, de a 7,0 érték még belefér.

A reggeli érték két dolog miatt lehetett ilyen magas: az egyik, hogy a kiflid valószínűleg gyors szénhidrátot tartalmazott, próbáld meg a kenyérféléket teljes kiörlésőre vagy szénhidrátcsökkentettre cserélni (én most az ALDI-ban találtam egy tök jó szénhidrátcsökkentett cipót, azóta 6 felett nem járt a reggeli utáni cukrom). Ill. ami még gond lehetett - engem ettől tiltott el rögtön a diabetológus - a reggeli tej. Éhgyomorra a tej nagyon feldobja a cukrot, tejterméket nálunk 10 előtt nem is javasolnak, úgyhogy a reggeli kávét is arra javasolt időzíteni. Remélem segítethettem!

2013. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kb így néz ki:

Leves (ha nem volt benne tészta) kb 10 g Ch.A pürét kerülni kell, bármiből készül is, valamiért ami püré, jobban megdobja a cukrot. Amúgy nem sok a 3 kanál, mégis kb 25-30 g Ch-tal lehet számolni. A hús pont 0. Brokkolira és ubira, én 1-eket szoktam számolni, amúgy nem sokat ettél. Ezek alapján még az 50 g Ch ba simán belefértél, sőt még ehettél volna egy kis plusz répát, vagy brokkolit.

A reggelinél ami valószínűleg megdobta az a pritaminpaprika és a tej, bármilyen kicsit is tettél bele. A piros paprikák (pritamin, kaliforniai, stb) az én menümben eleve tiltó listán vannak, ahogy a reggelinél-vacsinál a tej is. A reggeli kávéhoz próbáld meg a tejszínt, persze a legjobb lenne elhagyni.


Reggelire próbálj a következőkből válogatni:

Teljes kiőrlésű kenyér (5 dkg=25 g ch)/1 db t.k.kifli/1 db t.k.zsemle (ezeknek darabja pont 25 g. A sima fehér liszteseket már rögtön 30-35 g ch-tal számold, így abból egy egészet nem tudsz megenni.)

Feltétek: vaj, margarin,, zsír =0 g ch.

Felvágottak, szalámik, töpörtyű, szalonna, félkemény és kemény sajtok = 0 g. A lágy/krémsajtokkal vigyázni kell, a csomagoláson érdemes megnézni, mennyi a ch tartalmuk!)

Tojás főve/sütve = 0 ch.

paradicsom, sima sárga paprika, ubi, hagyma 1-1 darab számolás nélkül mehet.


Tiltólista: tejpor, méz, cukorfélék, aszalt gyümik, banán, szőlő, mangó, lekvárok, befőttek, szörpök, diétás termékek, gyümölcsjoghurt (kivéve jogobella light: 1 doboz k 13 g ch-ot tartalmaz, tízóraira/uzsira fogyasztható), ketchup, pótkávé


ja és fontos, hogy sok vizet igyál, 2-3 l minimum kell!

Egy nap max fél liter tej fogyasztható.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha kérdés van, írj!

2013. szept. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!


Ma lecseréltem a pritaminpaprikát 4 db koktélparadicsomra. Időközben tegnap magam is rájöttem, hogy abban milyen sok van, azt hittem paparika, paprika. Kávét nem ittam, majd csak tízóraikor, addig még kibírom nélküle. Az 1 órás értékem 7,6 lett. Még mindig magas. A kifli lesz a ludas gondolom, holnap újra tesztelem, míg rá nem jövök. Az a baj, hogy faluban lakok, és itt az isten háta mögött örülök ha még van kifli a boltban, nem hogy teljes kiőrlésű kenyér, meg egyéb különlegesebb dolog. Majd a csücskét legfeljebb meghagyom. :-) Ha sütök mellé legalább még egy tükörtojást, az nem nyomja meg akkor nagyon, ugye? Csak mert így is mindig olyan éhes maradok, hogy szegény gyerek már megsüketül az állandó gyomorkorgásomtól. Nagyon várom már a hétfői kórházat, hogy túl legyek rajta! Bár nem kérték, de most mindent írok, hogy mit eszek, majd ott megmutatom, hátha kiokítanak. Ja, és a tej. Nekem azt mondta a dietetikus nővérke, akitől megkaptam az előírást, hogy pótvacsorára, amire még 10 g CH van nekem írva, nyugodtan megihatok egy pohár tejet. Érdekes.

2013. szept. 10. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!