Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha február elejére vagyok...

Ha február elejére vagyok kiírva, érdemes lesz még az idén év vége felé ősszeállítanom a kórhazi csomagot? Mikor van ennek ideje egyáltalán?

Figyelt kérdés
Most vagyok 17 hetes. December elején már túl leszek a 30. héten.
2013. szept. 4. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Én terhesség elején kórházba kerültem váratlanul, és semmi cuccom nem volt, a férjem szedte itthon össze a dolgaimat. (persze azok nem azok voltak amit én hoztam volna magammal) Ezért mikor haza kerültem gyorsan csináltam egy kis csomagot, 2 bugyi, betét, szappan, egy kanál, egy pizsi stb. Tényleg csak a leg leg szükségesek, vészhelyzetre. Azóta nem kellett ezt a csomagot használni. (szerencsére) Most vagyok a 30. héten egy kicsit kibővítettem a csomagot, de még mindig nem ez a kész csomag amit szülésre tervezek magammal vinni. A gyerek ruhái is meg vannak (kaptuk őket, mi még semmit nem vettünk) azokat kiválogattam egy külön táskába amire szükségünk lesz a kórházba, de kimosva még nincsenek. A koraszülött babáknak általában úgy sem engedik az itthoni ruhát, de ha kellene akkor apa csak ki mossa és behozza nekünk) Végleges csomagot én a 35. héten fogok összepakolni magamnak is és a babának is.
2013. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 27 hetes. Lehetséges, hogy 36. héttől be kell feküdnöm a kórházba, így lassan be kell szereznem a dolgokat. Sőt, a lepényem eléri a méhszájat, ezért az orvos szerint a 3. trimeszterben bármikor adódhat olyan helyzet, hogy be kell feküdnöm. Idáig vettem magamnak pár nagymama bugyit, amit majd szülés után tudok használni, de még nincs hálóingem, ill. a baba dolgokból semmi, csak amit ajándékba kapott a kicsikém a nagymamájától és a nagybácsikájától. Jövő héten tervezem, hogy a kisruháit és minden más apróbb dolgot megveszek neki.
2013. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A 36. hétre érdemes összekészíteni a kórházi pakkot, úgy hogyha azonnal indulni kell csak fogod és mehettek.

Én már a 30. héttől kezdve írtam össze mi fog kelleni. Mindig raktam hozzá valamit, szerintem így jobb összeszedni, mint egyszerre és kapkodva.

Most is így teszek majd, bár nekem még picit odébb van.

12 hetes leszek. :)

2013. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok , még annyit, hogy szerintem a 30. héttől már össze lehet pakolni a kórházi csomagot, mert ahhoz is kell idő, hogy mindent beszerezz, kimosd stb.. arról nem is beszélve, hogy bármikor előfordulhat olyan, hogy menni kell.
2013. szept. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd a végére! !!! Sose tudni !!! Én pl. Egyik nap rosszul lettem. Az orvosom be hívott h . inkább ramnez . Amúgy egyáltalán nem tűnt komolynak a dolog !!; ; Hát azonnal bent is tartott visszatartason. . Mint kiderult váratlanul beindult a szülési folyamat. 28hetes voltam !!!, Férjem hozott be nekem cuccokat ami nagyon hiányosra sikeredett. ..2x fordult mert alap dolgokat simán otthon hagyott . Akkor amint haza kerültem azonnal megvettunk mindent és összeállítottam a rendes pakkot. Inkább álljon ott sokáig mintsem. ....én nem vagyok híve a mindent az utolsó pillanatra hagyni dolognak mert soha nem tudhatod mi lesz !!!!!! Én azokat sem igazán értem akik a gyerek dolgait is halogatjak mondván aa raer az majd a 36.hettol...1.olyankor már macerás mászkálni. .2.a gyerek bármikor kibujhat !!!! Nem szabad kiszamolni az időt.
2013. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is 17 hetes vagyok de legkésőbb karácsonyra össze pakolok mindent,mert az előző szülésem be indult 35. héten és semmim nem volt a felét kutya futtában szedte a család a másik felét pedig meg kellett venni.
2013. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ráadásul 2000-es mar most a méhszáj vizsgálat eredménye, így akár január végi baba is lehet :-)
2013. szept. 4. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is február elejére vagyok kiírva.Tegnap tudtuk meg a nemét,ugyhogy a kissebb dolgokat én szépen lassan megveszem,a nagyobbakat meg a férjemmel együtt.de szeretném ha Karácsony körül már meg lenne minden.-10fokokban nem szeretnék nagy hassal szaladgálni.Az utolsó egy hónapot már nyugiban szeretném tölteni.
2013. szept. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szabad mindent a végére hagyni,mert nem tudhatod,hogy mi lesz..
2013. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!