Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erős orrfújás okozta alhasi...

Erős orrfújás okozta alhasi görcs, hirtelen nyilalló erős fájdalom hathat valahogyan a babára, ugye nem árthatott? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

14 hetes kismama vagyok. Két napja meg vagyok fázva, és fújom az orrom folyamatosan, de már jobban vagyok, viszont ma reggel felültem törökülésbe, elkezdtem fújni az orrom erősen, és olyan szintű görcs, fájdalom nyilallt az alhasamba, hogy visszaestem a párnára, és mozdulni sem tudtam, csak fogtam a hasam. Valami zuborgó hang kísérte, mint mikor a beleid zuborognak. Pár mp alatt elmúlt, és nem jött vissza azóta.

Tudom, hogy természetes, hogy húzódik a has az orrfújástól, meg az is, hogy bizonyos mozdulatokra itt-ott nyilall, de nagyon megijedtem, mert ez tényleg eléggé fájt. Azóta is ezen kattogok, és félek kissé. Olyan jó lenne már érezni a mozgásokat, mert akkor tudnám, hogy minden oké!!!

Volt valakinek ilyen esetleg?

Nagyon köszönöm, ha írtok!



2013. szept. 5. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, amit éreztél, tud fájni rendesen az ilyesmi, ha rossz szögben csinálod. Engem is kifektetett már párszor. Köhögésnél, tüsszentésnél is elő fog jönni. Javaslom, hogy ha ilyesmit teszel, akkor hajolj picit előre, ha fekvésben teszed, húzd fel a lábaid! Nekem ezek segítettek :) Nyugodj meg, a világon semmi baja a babának! :) 29hkm
2013. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez még gyakran elöfog fordulni, nem a babának fájt hanem neked az izmok, inak... legyen otthon magnézium és ha sokszor elöfordul kezd el szedni. Magnézium ezeket megszünteti vagy csillapítja, túladagolni nem lehet.


Amikor elkezded érezni sem lesz jobb, akkor meg ha pár órát nem érzed tiszta dilibe leszel. Föleg egy ilyen görcs után lehet órákig nem érzed mert alszik és tiszta ideg leszel.

2013. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtok, Lányok, komolyan megnyugtattok...milyen fura az ember.....:)

És a tanácsokat is köszönöm szépen!

Persze, magnéziumot folyamatosan szedek.

Azért még várom, hogy írjatok!

2013. szept. 5. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,semmi gond nem lesz! Én is sokat tüsszögtem babavárás alatt,mindig nagyon fájt,főleg,ha hirtelen jött a tüsszentés,de semmi gond nem lett soha.Ráadásul nekem az egész terhesség alatt nagyon erős görcseim voltak a magnézium ellenére is,a 16.héten pedig annyira begörcsölt az alhasam,hogy kapkodva vettem a levegőt és sírtam,de akkor sem volt semmi gond,a baba gyönyörű,egészséges lett,és nagyon gyorsan megszületett:) Boldog babavárást!Pihenj,amikor lehet,szedj magnéziumot,vigyázz magatokra és ne aggódj feleslegesen!
2013. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád velem hányszor előfordult :) Egy idő után már automatikusan köhögés, tüsszentés előtt összegörnyed az ember, de volt olyan, hogy elfeledkeztem erről és mérges voltam, hogy már megint kicsesztem magammal :)
2013. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek a megnyugtatást!

Tudom, hogy ezek a dolgok bizonyos pozíciókban fájnak, én is átéltem már néhányszor a belenyilallást, csak ez most másnak tűnt, nagyon-nagyon fájt, megmozdulni sem tudtam tőle, és eltartott azért néhány mp-ig, nemcsak az a belenyilalló érzés. Ezért ijedtem meg.

De ha tényleg ilyen durva volt Nektek is, és ez természetes, akkor megnyugszom.

Nektek is szép babavárást, ill. babázást, kinek mi van éppen soron!:)

Ha valaki még ír, nagyon szívesen veszem, és köszönöm!

2013. szept. 5. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha jól emlékszem nekem is volt ilyen orrfújásnál s én is aggódtam.

egyébként szerintem kb 2 hét és érezni fogod a mozgását :-)

Én legalábbis a 16. héten éreztem először :-)

Kellemes babavárást !

2013. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
19 nappal vagyok együttlét után. 15.napon negatív lett a tesztem. Ma,egy héttel a menstruáció előtt tüsszentettem egyet és nagyon belenyilallt a bal oldalon. Szerintetek baba?
2017. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Baba volt ?
2022. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!