Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beoltatjátok magatokat vagy...

Beoltatjátok magatokat vagy közvetlen hozzátartózóitokat H1N1 ellen? Eddig én oltás ellenes voltam, de most már kezdek félni (ukrajnai helyzet)!

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 18:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Minálunk a nagyik be vannak oltva,a párom a héten megkapja /ő még nem tud róla de muszáj lesz/ugyanis dolgozik akár mikor hazahozhatja !Én nem mert nem igazán megyünk sehova a gyerekkel csak ki az udvarra,ha kitör a járvány akkor ajtó bezár és nincs látogató fogadás!
2009. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Én tuti nem!Nincs semmiféle ukrajnai helyzet,csak szenzációhajhászás az egész,utánnanéztem!A vakcinától,na attól kell félni,nem egy kis vírustól!
2009. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

18:53 miért vagy ebben olyan biztos?

hogy a kérdésre is válaszoljak:eddig én sem akartam oltatni magam,így 11hetesen,sem az 1éves babám,sem az Ausztriában dolgozó férjem.De...majd jövő héten megkérdem a dokim,hogy szerinte kell e?

mi mondjuk járunk a gyerkőccel együtt is vásárolni,ide oda...

2009. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%

Mert utánnaolvastam sokat,sokat,nagyon sokat.

18:53

2009. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%
Én is félek, de nem oltatjuk be magunkat, mert a védőoltástól jobban tartok, mint az influenzától.
2009. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%

Nézd,én megkérdeztem egy komoly tudású,és tapasztalatú orvost erről.Én 6 hetes vagyok(8 hetes),és azt mondta,hogy ne oltassam be magam.Vagy várjam meg a 12.hetet,vagy egyáltalán ne.A családtagoknak persze muszáj lesz,mert hazahozhatják,de én inkább nem.

Egyébként ha tartod a személyes,és a család higéniáját,nem lesz baj,azokon a helyeken terjed,ahol nem túl higénikusak az emberek.Szóval kerüld ezeket a környékeket,sok kézmosás, stb.Szerintem is csak a média fújja fel a dolgot,ha logikusan végiggondolod,sokan megbetegednek,de csak páran halnak meg.

Dönts helyesen,gondolkozz el a híreken,és a tényeken.Kérd ki megbízható orvosok véleményét.

Jó egészséget nektek!

2009. nov. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%

Barátnőm elkapta az új vírust és semmi baja nem volt,olyan volt mint egy sima influenza.Hál'istennek,nem találkoztunk nem is engedtem volna,hiszen már a 32.hétbe léptünk:)

Viszont szerintem felesleges,ha jó az immunrendszered akkor nincs gáz,mondjuk én duplán esélyes vagyok elkapni,mert kismama is vagyok és asztmás is...mindenesetre tuti nem oltatom be magam,ne rajtunk kísérletezzenek:)


Ada és Abigél:))

2009. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Nálunk a párom és a nagyszülők minedn évben beoltatták magukat influenza ellen, mégis minden évben mindegyiküknek volt ilyen jellegű megbetegedése... Idén senki nem oltatja be magát. 13 hónapos a kislányom, és nem aggódom. Mi is sokat olvastunk erről, és arra a következtetésre jutottunk, ez a betegség mindig volt, lesz is. Ez sem új, csak más. Ja, és még valami. Mikor kismamausz lettem, és még nem tudtam róla, influenzán estem át. Ágy, láz, gyógyszerek, szuri. Semmi bajunk nem lett.

2009. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Az asztmás kismamáknak nem dupla az esélyük elkapni "csak" a betegség okozhat nagyobb bajt.Nem a H1N1 a veszélyes hanem a szövődményei.Én beadattam 2 hete(22 hetes vagyok)Semmi bajom nincs,jól vagyunk és megnyugodtam.Nekem a nővérem Olaszországban él és sajnos már ott is nagyon sok a beteg.Féltem nagyon az oltástól is de a vakcinában legyengített vírus van és az élő ,életerős vírustól amit elkaphatok jobban félek.Sajnos azt sem tudja senki milyen lesz a kismamára nézve ha 1 súlyos tüdőgyulladást kell kiheverni,vagy esetleg 1 komolyabb szövődményt.Mindenki maga dönt!Én és az orvosom mellette voltunk.
2009. nov. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk a nagyszülők nem oltatják be magukat sosem semmivel. Apa szintén nem, és én sem oltattam még be magam soha.

A nagy gyerekeket pedig nem fogom kitenni az oltás kockázatának. A magzatomat sem, és a nagyokat sem!

Remélem, reméljük, hogy nem kapjuk el, vagy ha mégis, akkor sem lesz gond.

27 hetes kismama, aki fél, de az oltástól jobban.

2009. nov. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!