Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A láb vizesedésére most a...

A láb vizesedésére most a pihenés vagy inkább a mozgás jobb?

Figyelt kérdés

Olvastam már ezt is azt is. Most akkor melyiket csináljam?:)

Sok folyadékot iszom, napközben felpolcolom a lábam meg sétálgatok. Estére mégis eléggé bedagad.:( 20 hetes vok


2008. júl. 2. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ez a problémám. Lehet mozogni, kell is, de időnként, főleg amikor elfáradt, pihentetni kell felpolcolva. Akkor egyúttal vizesruházni. Viszont nem szabad sok folyadékot inni, mert csak jobban fogsz vizesedni. Max napi 1,5 l. Én citromos vizet iszok jól lehűtve, az oltja a szomjat. Kerülni kell a sót, amennyire csak tudod és a sós ételeket, nasikat, mert az megköti a vizet. Ja, és felejtsd el a görögdinnyét, egyél inkább savanyúbb gyümölcsöket!

22 hetes sorstárs

2008. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem kérdezd meg feltétlenül az orvosodat vagy a védőnődet, mert 20 hetesen elég korai ez a dagadás. Viszont ha próbáltad már az egyik megoldást, és nem jött be, akkor érdemes mindenképpen kipróbálni a másikat is. Nálam mindenképpen a mozgás vált be, a sok gyümölcs és zöldség fogyasztás, az, hogy figyeltem a kilóimra (az 1. gyermekemnél sokat szedtem fel és angyon dagadtam, de most alig szedtem fel valamit, rengeteg az energiám és nem is dagadok...)Jótékony hatású a sok séta mellett a zöld tea és a túró fogyasztása (persze, nem agyoncukrozva...)De az sem biztos, hogy jó, ha sokat iszol, van akinek a folyadékbevitel csökkentése után nincs már erős dagadása. Szóval, ez egyénfüggő, mindenesetre és megkérdeznék valaki szakembert, mert it mindenki a tapasztalatait osztja meg veled, de az nem biztos, hogy rajtad segít.
2008. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Majd megkérdezem a dokimat vagy a védőnőt.

2008. júl. 2. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Na nekem meg pont a dokim mondta igyak amennyit bírok.És nekem is ez volt a logikus,mert minnél kevesebb vizet iszol annál jobban benntartja a vizet a szervezeted.Én van ,hogy 3litert is megiszok egy nap-ez nálam már soknak számít és reggelre egész jó,napközben igaz bevizesedik de sajna ez a melegtől van.NEkem azt mondta a dokim se fűszeres kajához,se sósjoz semmi köze nincsen..szval igyál egyél,azért mozogj is,,de eflpocólva pihentesd is azért.38hetes kismama,ha nagyon bedagad hideg vizes borogatás-jah és a dinnyét javasolták még ,mert az egy kicsit vízhajtó tullajdonságú,hogy egyek sokat..
2008. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
csak annyit tudok, hogy nekem a pihenés-felpolcolás vált be.. a vizes ruhát egyáltalán nem ajánlanám, hiszen ezzel víz szívódik be a vizes lábba.. szóval azt inkább ne.. üdv
2008. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!