Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 18 hetesen 2000-es méhszáj...

Ha 18 hetesen 2000-es méhszáj értékkel fekvést írt be a kiskönyvembe a doki, akkor naponta egy kis időre sem mehetek ki sétálni szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem részletezte túlságosan és szívesen sétálnék néha a friss kora őszi időben. Ráadásul már nem is görcsölök.
2013. szept. 8. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem. A fekvés az fekvés, max. a wc-ig mehetsz ki, meg mosakodni. Sajnálom. Korai 18 hetesen ennyire nyitva lenni, és a "fekvés" elég szigorú az orvosoknál. Tarts ki!
2013. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy nem nyomatékosította, de a fekvés az tényleg addig terjed, hogy wc, tus. Átérzem, mert nekem a 14.héttől feküdnöm kellett, ugyan így, szigorú fekvéssel.
2013. szept. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Te nem híztál sokat emiatt? Rám csak úgy jönnek a kilók, mert amúgy elég aktív életet éltem. Napi több ezer kalóriát elégettem, most meg, hogy vissza vagyok fogva, már lassan 7kg szaladt fel rám. Igyekszem pedig figyelni a kajára. Nálam a sétához hozzátartozna a lépcsőzés is, mert a negyedik emeleten lakunk és nincs lift :) Az is felmerült bennem, hogy például Te vizsgálatokra, vagy védőnőhöz hogy jártál? Vittek kocsival? Nekünk jelenleg nincs autónk, így csak a tömegközlekedés és a séta marad :)
2013. szept. 8. 16:35
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Köszönöm a válaszod! Nem vagyok amúgy nyitva egy cseppet sem, csak a méhnyak rövidült meg picit. Teljesen zárt vagyok. :)
2013. szept. 8. 16:37
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

2000-es méhszáj?

Ne viccelj már, azzal semmi gond nincs!

Nekem az egész terhességem alatt ennyi volt és senki egy szóval nem mondta, hogy ezzel feküdni kell. Mindent csinálhattam, amit bármelyik más kismama.

Teljesen zárt vagy. Ha nyitva lennél, akkor oké, de még akkor sem kéne egész nap feküdni.

Most annyi, hogy a 3000-es értéknél rövidebb a méhszájad, de ez nem gond.

Nyugodtan elmehetsz sétálni! Egészségedre.:)

2013. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm! :) 14. héttől sokat görcsöltem és ennek hatására kicsit felpuhult a méhnyak. Mikor rákérdeztem a dokitól, csak billegette a fejét, hogy hát a legjobb a 3000-es érték, de ez sem gáz. A napi négy magnézium rendbetett és már három hete hál'Istennek semmi bajom nincsen. Görcseim is azért voltak, mert a méhem kicsit nehezen akart előrejönni, ugyanis elég rendesen hátrahajlik. A köv. héten kell mennem terhesgonozóba, majd ott is rákérdezek, mert, ha nincs gáz, szerintem a babának is jót tenne, ha egy kis sétától jobban érezném magam :)
2013. szept. 8. 16:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 24 hetes vagyok, nekem is 2000-es a méhszáj, de csak annyit mondott a doki, hogy sok pihenés és magnézium napi 3x. Nekem egyáltalán nem görcsölt semmim. Én csak a nehéz dolgokat nem csinálom és ha csak kicsit is elfáradok, akkor rögtön lefekszem pihenni.
2013. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Férjem vitt védőbe és orvoshoz is. +22 kg szaladt fel, 1év alatt adtam le:) de a legszebb az egészben, hogy alig ettem, nem ment, ittam viszont, nagyon vizesedtem, utána a sót kellett kiiktatni, 37.héten megengedtem magamnak egy vasalást, mert már jól voltam, fél órát álltam, mikor elfolyt a magzatvíz, babám farosan..és sürgősségi császár lett a vége. Nagyon kell vigyázni, elég egy kis nem odafigyelés, és... Még jó, hogy nem hamarabb vasaltam egyet! Sokan azt mondják, hogy nem kell ezt így eltúlozni, de szerintem inkább 100x fekvés mint egy baj. Ha megszületik a picit, sétálsz, amennyit csak akarsz;) nekem is felüdülés volt a mozgás, már a császár után is.
2013. szept. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Akkor itt neked nem a méhszájérték miatt mondták a pihenést, hanem az előzmények, a görcsölgetések miatt.

Mondom, nekem a legelső nőgyógyászati vizsgálattól fogva 2000-es méhszájam volt és senki egy szóval tényleg nem mondta, hogy ezzel vigyázni kéne.

2013. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 2000-es méhszáj valóban nem a világ vége, bizonyára a hozzá tartozó előzmények ami miatt a fekvést írta be az orvos. Komolyan kell veni, hogy fekvés. Esetleg ha már nem lesznek panaszaid, a következő vizsgálaton kérdezz rá az orvosnál szabad e esetleg néha sétálnod. Egyenlőre a következő vizsgálatig vedd komolyan, hogy valóban feküdni kell. Első babámmal elvetéltem, második (első élő) babámmal véreztem és görcsöltem is. Magnéziumot és fekvést írt elő az orvos, a méhszáj értékem rendben volt. 12 hét után viszont már nem kellett feküdnöm csak rendszeresen szednem a magnéziumot. Egész terhességem alatt sokat pihentem, de azért szép lassan az itthoni nagy takarítást is megcsináltam, minden nap csak egy picikét csináltam és mára már minden meg van a baba érkezéséhez. 30 hetes vagyok és 1-1 nap kivételével teljesen jól érzem magam, ha pedig görcsölgetnék akkor aznap csak fekszek. Egyenlőre pihenj rengeteget, de simán eltudom képzelni, hogy nem kell ettől kezdve végig feküdnöd a 40. hétig, ha nem fogja engedni az orvos, hogy sétálj.
2013. szept. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!