Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan Zuglói kismama,...

Van itt olyan Zuglói kismama, akinek a terhesség alatt alacsony trombocita miatt Haematológiára kellett menni?

Figyelt kérdés
Engem, mint 14. kerületi lakost a 13. kerületi Honvédbe utalt az orosom. Felhívtam a kórházat és közölték, hogy ha nem vagyok katona, vagy katona rokon, vagy 13. kerületi lakos, akkor beutalóval sem foglalkoznak velem, menjek a területileg illetékes Haematológiára.Azt nem tudták megmondani, hogy én hova tartozom. Zuglóban viszont nincs Haematológiai Szakrendelés és a dokim azt állítja, hogy a Honvédhez tartozok. Onnan még elküldtek valami országos intézetbe is, ahol az kifejezetten alacsony trombocitájú kismamákat kezelnek, de ott sem foglalkozott velem senki. Tudjátok esetleg hova kellene mennem? Nem tudom, mennyi esély van rá, hogy találok itt olyan kismamát, aki itt lakik és hasonló szituban volt :)Mindenesetre köszönöm a segítségét előre is!
2013. szept. 9. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én nőgyógyászom immunológiai nőgyógyász ! nekem terhesség előtt volt gond a trombocita számmal ! és ezért kerültem kimondottan hozzá! nagyon jó orvos lelkiismeretes ...ha kell a száma írj privit..amúgy a SOTE 2-n van bp-en csak ott vállalnak majd el!!! Dr. Galamb Ádám..

felhívos elmondod h nem vállalnak sehol ..szeretné hozzá járni... nem tudom hogy hogy van most ott a rendelés mert átépítés van..hívd fel és kérdezd meg!

2013. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
még mindig első vagyok ...ott van mellette hematológia is de ott terhesen nem foglalkoznak veled ezért nem is írtam h oda menj..kimondottan olyan nőgyógyász kell aki ilyennek is foglalkozik...
2013. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, segítség-e, de én nem terhesen voltam beutalva (kb. másfél éve) a Honvéd hematológiára trombózis miatt (másik kerület angiológiája által) és simán foglalkoztak velem ill. egy ajtóval arrébb ültek sorba a kismamák (azt hiszem Nemes László rendelője előtt)... Persze lehet, hogy azóta mindez változott.
2013. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Keves első! Írok priviben is, mert esetleg érdekelne a doki. Nem annyira alacsony amúgy a tr. szám. Terhesség előtt 140 volt. Valahol ez normál értéknek számít és a terhesség elején csökkent le 127-re, de azóta stagnál.

Kedves második! Úgy éreztem, hogy kicsit azért tartanak a kismamáktól, nem tudom miért. Mikor elmondtam, hogy 17 hetes vagyok, nem voltak túl segítőkészek. :) Lehet, hogy ez valami rizikófaktor és igyekeznek átpasszolni másnak a dolgot. :) vagy csak hozzáképzelem ezt. :)

2013. szept. 9. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt általában kissé csökken a trombocita szám, mert a szervezet jobban megtartja a vizet, azaz hidratáltabb, vagyis hígul a vér. Általában egyébként sincs semmi komoly vérzési probléma 50-100 ezer/ köbmm trombociatszám esetén.
2013. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végül bejutottam a Rókus kórházba Haematológiára. Kivizsgáltak, de nem találtak nagy eltérést. Következő hónap elején, még a szülés előtt megvizsgálnak egyszer, de a doki szerint is minimális csökkenés még normális.
2013. dec. 17. 15:15
 7/7 A kérdező kommentje:
Öt hete szültem. Komplikáció mentes volt : )
2014. febr. 21. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!