Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A barátnőmet mindig azzal...

A barátnőmet mindig azzal idegesíti a védőnő, hogy kicsi a hasa. Most 27 hetes. Miért baj ha valakinek kicsi a hasa?

Figyelt kérdés
Mikor én vártam a lányomat Hála Istennek ilyen gondom nem volt, mert akkora hasam volt mint egy hordó. De érdekelne, hogy mire mondják azt hogy kicsi a hasa. A doki szerint semmi baja, akkor miért ijesztgeti a védőnő?Meg azt mondja, hogy tapogatja a hasát és azt mondja neki, hogy kemény a hasa, nehogy koraszülés legyen. Neki nincs panasza.
2009. nov. 3. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínü széles medencéje van és kénxelmesen elfér a baba.

H...e a védönöje.

2009. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaaj! Az ilyen védőnőktől mentsen meg mindenkit a jó Isten! Ha a doki szerint minden rendben van és a barátnőd sem érez semmi problémát akkor ő mit okoskodik? Akkor nekem mit mondott volna? A 38. héten szültem, a hasam 89cm volt....belefértem a normál farmerjaimba, igaz, nem tudtam begombolni :))) A méh meg ugye magzatvízzel van tele, meg a baba is benne van, mitől lenne puha a hasa??????? Ne foglalkozzon a védőnővel, hallgasson az orvosára!
2009. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sajna ilyen védőnő jutott :o( Futjuk a kötelező köröket, hálistennek csak havi egyszer találkozunk. Meghallgatom őt, aztán csak mosolygok, mikor pont az ellenkezőjét mondja annak, mint a szülésznőm, vagy a dokim, vagy bárki más kompetens az adott témában.


Ne foglalkozzon vele, sajnos védőnőt nem tudunk választani. Sajnos egyre több helyről hallani, hogy ilyen védőnők vannak. Én ismerek rendes, talpraesett, megbízható védőnőt is, így van összehasonlítási alapom.

De sajnos váltani nem lehet. Tényleg csak azt tudja tenni a bnőd, hogy többhelyről gyűjt infókat, és a megbízható forrásokra hagyatkozik! :o)

2009. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért!!!

Kedves második válaszoló!

Leírnád hogy milyen magas vagy és mennyivel mentél szülni?Neharagudj hogy kérdezgetek csak engem is "zavar" egy kicsit hogy talán nem olyan nagy a hasam és holnap töltöm a 39. hetet.Most mértem meg 103 cm,de ez reggelre mindig kissebb 1-2-3 cm-rel amit nem tudok hogy miért.És mekkora lett a babó?Válaszod előre is köszönöm!!!

2009. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha a doki szerint minden rendben van, akkor nem kell foglalkozni a védőnővel. Nekem a doki mondta, hogy kicsi a hasam, elküldött ultrahangra, ahol kiderült, kevesebb a magzatvízem, de szerencsére a baba jól van. Tehát neki szakmai oka volt, hogy aggódott, de ebben az esetben nem értem!
2009. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem az ismerőeseim mondogatják, hogy kicsi a hasam, nem győzők mentegetőzni, hogy várjanak már, még több mint 3 hónap hátravan:-) Szerintem sem kell ezzel foglalkozni, biztos, hogy sok minden miatt eltérő a hasméret. Addig amíg nem szól a doki, hogy ez kóros, tehát gond van, addig nem kell semmitől tartanod. Inkább örülj, hogy kisebb terhet kell cipelned. És persze még van időd, hogy meginduljon a pocid:-) (25 hetes)
2009. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
illetve nem a tiéd, hanem a barátnődé...hiába ez a nap már csak ilyen:-)
2009. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39 hetesen 103 cm? Szülés előtt 89 cm? Akkor én ne parázzak, mert nekem a 28. héten 101 cm. Be voltam tojva, hogy milyen kicsi. Megnyugtattatok
2009. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14.26-os vagyok. 160 cm " magas" vagyok és 62 kilóval kezdtem a terhességet. Ennyivel is mentem szülni, hiába ettem annyit mint egy elefánt, nem híztam semmit. A kislányom a 38. héten, 2950 grammal született. Mivel már ő a 4. babám, így azt mondta a dokim, hogy természetes, hogy nem húztuk a 40. hétig. Ja! és a tesókkal se bírtam soha ki a 40. hétig, ők is a 38-39. héten születtek :))) Ja, és náluk sem híztam soha sokat..
2009. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

15:12-es vagyok.

Nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál.Én 165 magas és 68 kg. vagyok most igaz 53-al kezdtem,de ez másodlagos.Engem a kg.-ok nem érdekelnek:-)))

További szép napot mindenkinek!!!

2009. nov. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!