Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szóljak a munkáltatónak, hogy...

Szóljak a munkáltatónak, hogy az orvos kiírt terhességi táppénzre?

Figyelt kérdés
Egy kis üzletben egyedül vagyok eladó.Beperelhet azért,mert nem tud felvenni senkit a helyemre?
2013. szept. 11. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A dokitól kérj egy "Igazolás orvosi ellátáson való megjelenésről". Kis fehér cetli, azzal tudod igazolni, hogy nem igazolatlan a távolléted. Add oda a munkáltatódnak. Majd a táppnzre is jogosító papírt később fogod a dokitól megkapni.

Ha nem szólsz a munkáltatódnak, símán veheti igazolatlannak a távollétedet, és percek alatt jogszerűen szüntetheti meg a munkaviszonyodat.


Felvehet helyetted mást, elvileg határozott idejű munkaszerződéssel. Ha abban 3 hónap próbaidőt köt ki az új dolgozónak, akkor azon az időszakon belül akár egyik napról a másikra is elküldheti, ha esetleg bármi miatt te időközben "keresőképessé" válnál.


Egyébként az lenne az ideális, kereset, ellátás összege, stb. szempontjából, ha ameddig csak tudsz, munkába állnál, és nem táppénzen.


Jó babavárást, jó egészséget!

2013. szept. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha táppénzre mész, kötelességed értesíteni a főnöködet.

Vagy hogy gondolod? Egy szó nélkül csak nem mész be felvenni a munkát?

2013. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, szólj!

(jelentsd be írásban is!, írasd alá, hogy tudomásul vette!!)

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


[link]


a mai (munkanélküli) világban, "nem tud felvenni senkit a helyemre?" ezt erősen kétlem! és ez nem indok a "beperelésre"

2013. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én veszélyeztetett vagyok és gyakorlatilag a hatodik héttől táppénzen vagyok. Már rögtön az elején szóltam a fönöknek. Ezt tanácsolták, ugyanis védve vagyok így hivatalosan a kirúgástól.
2013. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz mondanod valamit.Egyszemélyes üzletben nincs más aki kinyisson helyetted.Simán perelhet az elmaradt átlag napi bevételek miatt( ha csak utolag szólsz,hogy bocs már egy hete nem nyitottam ki).Jobb lenne pár nappal előre szólni,hogy valakit tudjon keresni hirtelen az üzletbe.Ha tájékoztatod és lenne lehetősége felvenni vkit,de nem teszi nem perelhet be.
2013. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!