Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes kismama vagyok! Az...

7 hetes kismama vagyok! Az orvos kiirt táppénzre de nem értem hogy hogyan fizetik a táppénzt utána meg a gyedet! Melyik oldalon olvashatnék utána? Nem igazán vagyok tisztába azzal hogy mikor mennyit fogok kapni!

Figyelt kérdés
2008. okt. 9. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg írdd be a google-be.


Hirtelen ennyi.

[link]

2008. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A táppénz a bérednek nagyjából 70%-a,ez attól is függ mióta van folyamatos munkaviszonyod..akár több helyről is , hoszabb megszakítás nélkül.

A táppénz után a szülés kiirt időpontja előtt 28. naptól igényelhető Tgyás, amit a munkáltatónál kell majd, a háziorvos igazolásával kérni, a többit a munkáltató intézi ezzel kapcsolatban, összege nagyjából annyi lesz mint a táppénz, de ezt kérheted a szülés napjától is, azonkívül szülés után igényelhető:

-egyszeri anyasági támogatás kb 64 ezer most.

-családi pótlék

Utóbbi kettő csak a szülés után, mert szükség lesz az anyakönyvi kivonatra és meg kell várni a baba taj kártyáját is..azt is jobb, ha te intézed, vagy párod, mert jól elhúzzák.

A GYED-et a Tgyás lejártakor kérheted a baba 2 éves koráig..a tgyás 168 napig jár..

Nem lehet érthetőbben leírni, a legjobb ha minden honlapon megnéze:

MAGYARÁLLAMKINCSTÁR honlap, szuloklapja.hu, mamanet.hu..

és jó előre érdeklődhetsz a hivatalokban is.

Van mégidőd erre.

2008. okt. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ha táppénzre vett,elötte dolgoztál,volt munkahelyed,a táppénzt is onnan kapod,s az előzö ledolgozott évből (2007) számolják majd ki a gyed-et!!!!!!minimálbér után kb 30-40közt kapsz,ha 120e fölötti a Bruttod,akkor a maximálisan adhatót megkapod,az kb 75-80e közt mozog!!!! most hirtelen ennyi jutott eszembe!.... M
2008. okt. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A táppénznél is, és a gyednél is a bruttó fizetésed 70%-át veszik alapul, és ebből kell adóznod, a táppénznél kicsit kevesebbet, mint a gyednél.

Táppénz: Ha meg van a két év folyamatos munkaviszonyod az adott munkahelyen, akkor a fizetésed 70%-át fogod kapni, ha nincs meg, akkor csak a 60%-át. Ha időközben lesz meg a két év, amíg táppénzen leszel, akkor automatikusan átvált 70%-ra. Abban az esetben, ha 100 főnél többet foglalkoztat a céged, és ezáltal van saját kifizetőhelye, úgy minden hónapban a munkáltató utalja a táppénzt, akkor, amikor a fizetést kaptad. De ha nincs, akkor ezt a TB intézi, és komoly csúszások is lehenek(olyat is hallottam, hogy az illető 3 hónapig nem kapott táppénzt).

Gyed: Abban az esetben kapod, ha táppénz előtt megvolt 180 nap folyamatos munkaviszonyod, ez a fizetésed 70%-a. Ez annyiban különbözik a táppénztől, hogy ebből már egy kicsivel több adót vonnak le. Ezt a szülési szabadság letelte után kapod(szülést követő 168 nap a szülési szabadság, ami ha jól tudom szintén 70 %), és a gyermek 2 éves koráig jár. 2 éves kortól egy évig jár a GYES, ami kb. nettob 24000 ft.

Remélem nagyjából érthető, amit leírtam.

Üdv 34 hetes kismama.

2008. okt. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1 év és 7 honapja dolgozom itt már! Az jo nem?
2008. okt. 9. 09:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. A 4. vagyok. ez azt jeleni, hogy amíg nincs meg a 2 éved, addig 60% táppénzt fogsz kapni, amint megvan a 2 év-5 hónap múlva-onnantól 70%-ot. A DYED-re jogosult vagy.
2008. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!