Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajnos ma voltam a fogorvosnál...

Kucskár Elina kérdése:

Sajnos ma voltam a fogorvosnál. Jelenleg 5 hetes terhes vagyok s holnap 2 fogamat húzni kell. Azt mondta vegyek be 4 db klimicint. Mert annyira be van gyulladva az ínyem, hogy nem tudja kihúzni Megzavarodok a fájdalomtól. Baj lehet a gyógyszer miatt?

Figyelt kérdés
Tudja az orvos h terhes vagyok. Szerintetek van okom aggódni a gyógyszer miatt?

#gyógyszer #szedése terhesen
2013. szept. 11. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ennyire fiatal terhességnél még nincs közvetlen kapcsolat közted és a babád köztt, így nem árthat a gyógyszer. főleg ha az orvos is tud róla én nem aggódnék.
2013. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszert amit kaptál sajnos nem ismerem, és azt sem értem, hogy ha nem tudja kihúzni akkor holnap hogyan tudja még is kihúzni? Ez a gyógyszer 100, hogy holnapra leviszi a gyulladást? Ha csak a fájdalom miatt kel a gyógyszer akkor én a Paramaxrapid nevűt ajánlom, mert azt kismama is szedheti. Én úgy tudom az első 12 hétben nem annyira jó a gyógyszer, ugyan akkor a legtöbb gyógyszer ártalmatlan a babára. Nekem szerencsére "csak" a 16. héten kezdődött a fogfájásom, aztán kiderült nem is a fogam ha nem az ínyem van begyulladva, szerencsére nem kellett fogat húzni. De íny gyulladásra nekem nagyon bevált a Paradontx fogkrém és a Colsodil szájvíz. A szájvizet max 2 hétig lehet használni, de én úgy csináltam, hogy 2-3 napig használtam utána enyhült a fájdalom és még 2-3 napig fülpiszkával ecseteltem ahol fájt az ínyem. Azóta nem volt baj így heti 1 szer mosok fogat a Paradontaxxal, és ha érzem, hogy nem jó az ínyem akkor be ecsetelem szükség szerint. Egyébként meg Sensodyne fogkrémet használok valami új fajtát ami elvileg a kezdődőd szuvasodást megállítja mert valami beépülő kálcium van benne. Terhességem elején kb. 12 hetesen vettem egy egy tubus Paradontaxot és Sensodynet is és még mind a kettőből van. Csak azért mondom mert elég drágák ezek a fogkrémek, de ha egyszer beruházol akkor sokáig elég. http://www.youtube.com/watch?v=3z8jowF9kCU
2013. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az ínyed be van gyulladva, akkor nem fog hatni a fájdalomcsillapító. Ha tudja, hogy terhes vagy, akkor valószínűleg nem véletlen ezt a gyógyszert mondta. Szerintem a gyulladt fogakból nagyobb baj lehet.
2013. szept. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat...A gyógyszert nem a fájdalomra adták hanem a gyulladásra, és h holnapra biztos segít annyit h kitudja húzni..a fájdalomra a benuront ajánlotta aminek utánna néztem és nincs magzatkárosító hatása az első trimeszterben:)
2013. szept. 11. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ne aggódj! Én 6 hetesen átestem egy nagyon durva, hidegrázós lázas betegségen.( Lázcsillapító+antibigyó) Aztán kb 16 hetesen úgy beállt a derekam, hogy izomlazító szurit kaptam. Ezután kb 20 hetesen bedurrant a bölcsességfogam. A fogorvos várni akart, így marokszám szedtem az algopirynt. (Végül kihúzta. varrni is kellett,napokig nem ettem és fájdalomcsillapítón éltem) Szerencsére a kislegény makk egészséges és már nagyon türelmetlenül várjuk, hogy kibújjon. Szóval szerintem semmi pánik! :-)

36+5 hkm

2013. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM :)
2013. szept. 11. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!