Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kialakult...

Terhesség alatt kialakult viszerekről tapasztalat - erre alkalmazott injekciós kezelés?

Figyelt kérdés

Második terhességem 27.hétében járok, és egyre több és egyre duzzadtabbak az erek a testemen. Leginkább lábon, de jelentkezett a szemérem test környékén is. Konzultáltam érsebésszel, nem lát kóros elváltozást a kompressziós harisnyán kivül nem lát indokoltnak mást.

A nőgyógyászom viszont közepes kockázatúnak sorol be, ezért javasolja, hogy kezdjem el (és szülésig minden nap!)a Clexan navű injekciós kezelést. Rettegek minden gyógyszertől, az hagyján, hogy kellemetlen még a gondolat is, hogy naponta szúrjam magam, de milyen mellékhatásokra számitsak? A magzatra egyáltalán nincs veszéllyel hálisten! Ám kialakulhat trombózis, vagy vérrög képződés...

Járt valaki hasonló vagy ebben a cipőben? Mi a tapasztalat?


2013. szept. 11. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Én császár után kaptam mélyvénás trombózist és ezért kellett másfél évig napi 2x szúrni magam "vérhigítóval". Újabb terhesség esetén nekem is az angiológus nem látja indokoltnak, a nőgyógyász viszont igen. Úgyhogy én inkább az utóbbira szavazok majd, mert inkább kibírom (bár nagyon utáltam), mint még egy trombózis.
2013. szept. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!