Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik heten kezdtetek...

Hanyadik heten kezdtetek osszepakolni a korhazba vitt taskat es mit tettetek bele? Mi elengedhetetlen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:

én 40+3 naposan, amikor elfolyt a magzatvíz, de ez nem követendő példa :-)

és számomra a zokni volt elengedhetetlen, mert a nyári kánikulában is majd' lefagyott a lábam szülés alatt

2013. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még a 36. hét előtt érdemes.


Ami elengedhetetlen: papucs, törölköző, wc papír, iratok. Ennyi elég a szülőszobára. (Nálunk adnak hálóinget a szüléshez, amit csak másnap vehetsz le.)


A többi kelengyéről bőven találsz listát a neten.

2013. szept. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a 32. hétre összeraktam, mert parázós vagyok. A bátyám a 28. hétre született, úgyhogy jobbnak láttam előbb.

Nagyon kórházfüggő, hogy mit kell vinni.


Szülőszobára:

- iratok, kiskönyv

- koszolható hálóing vagy hosszú póló, ha fázós a lábad, zokni

- innivaló (ha engedik)

- törölköző, papucs, tusfürdő, wc papír (beöntés után tusolhatsz, már ha adnak)

- esetleg eldobhatós bugyi, betét

- fényképezőgép, apának papucs


Kórházba:

- min. 3 db hálóing (kevés helyen adnak, minden napra számolj egy db-bal, és a balesetekre is), vagy pizsama, ha engedik melegítő, póló stb.

- betétek (Tena, gyermekágyi betét), eldobhatós/hálós/pamut bugyi, ki mit szeret

- fürdőszerek, tusfürdő, dezodor, wc papír, papírzsepi, fogkefe, fogkrém, testápoló

- melltartó (top, szoptatós, lényeg, hogy kényelmes legyen)

- törölköző 1 nagy, 1 kicsike kéztörlőnek, 1 kicsike intim tájakat törölni

- telefon, töltő, toll, esetleg aprópénz az automatákhoz

- innivaló, rágcsa

- pohár v. bögre, evőeszköz (van ahol adnak műanyagot), szalvéta



ami nem biztos, hogy kell:

- mellszívó

- mellápoló kenőcs


A legtöbb helyen a babának vinni kell pelenkát és popsitörlő kendőt. De kérhetnek köldökápoló és popsiápoló szereket is, saját babaruhát. Ez esetben napi 5-6 pelussal számolj, és napi 1 váltás ruha a kicsinek.

2013. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36. héten pakoltam össze, 3 hálóing, papucs, iratok, tisztálkodószerek, törölköző, wc papír, ásványvíz, szőlőcukor, csoki volt nálam a szülőszobán. Van olyan kórház is, ahol adnak hálóinget, utána kell kérdezni
2013. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kimaradt: kis szatyor, zacsi a szennyesnek!

Ha hosszú a hajad, hajgumi, hajpánt.

Ha kontaktlencséd van, akkor folyadék, lencsetartó, pót szemüveg.

2013. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32 hetes vagyok, már 2 hete kész a kórházi pakkom. Nem azért, mert ennyire előrelátó vagyok, hanem mert amikor 26 hetesen be kellett rohannunk vérzés miatt, úgy pakoltam össze a cuccot, hogy ..... 5 pár zoknit pakoltam be, de bugyit egyet sem. Vittem tusfürdőt, de törölközőt nem. És még sorolhatnám. Ezért amint kiengedtek bevásároltunk és össze is pakoltam a kórházi motyót. Persze vannak napi használati dolgaim, amik még csak a listán vannak felírva, de legalább az ott van, és induláskor csak be kell dobálnom.
2013. szept. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36. hétre már megvolt minden, eddig még semmi nincs mindjárt töltöm a 39.hetet....
2013. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.babaval: lista szerint, aprolekosan precizen 32.heten

2.babaval: ami megmaradt+amire emlekeztem a listarol 36.heten

3.baba: most 27 hetes vagyok es meg nincs semmije a picinek sem egy nagy halom atvalogatasra varo ruhakupacon es az agy tervezett helyen kivul. Majd oktober kozepen tudunk gipszkartonozni, tapetazni, atrendezni a szobakat, ugyhogy szerintem a korhazi csomag szules elotti napokra marad:)

2013. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

33. hétre kész volt, 37. héten átnéztem (37+5re szültem). Nekem fontos volt a WC-ülőke papír, és a fertőtlenítő törlőkendő (amit ki se bírtam bontani.. :D)

A többiek szerintem minden hasznos dolgot felsoroltak :)

2013. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!