Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, autó és jogosít...

Mit gondoltok, autó és jogosítvány fontos, szinte elengedhetetlen manapság, ha gyerek van?

Figyelt kérdés
Persze ha a házban van a bolt, szemben az ovi, 1 utcára a suli, meg a gyerekorvos és az ügyelet, az azért más, és elég szerencsés helyzet.:) Inkább azokra gondolok, akiknek utazni, gyalogolni, közlekedni kell, főleg ha baj van.

2013. jún. 11. 23:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem elengedhetetlen természetesen, de sokkal kényelmesebb. Nekem biztonságot is ad, hogy bármi van autóba pattanhatok és gyorsan ott vagyok bárhol.
2013. jún. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Számos család él gyerekekkel, autó nélkül. Nem elengedhetetlen.
2013. jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom.:) Azt kérdeztem, mi a véleményetek.

Mondjuk Te, kedves második, mit gondolsz erről? Neked mennyire fontos gyerek mellett az, hogy beülhess az autóba, és elvidd, ha orvoshoz kell menni és nem 100 méterre van, vagy inkább gyalogolsz esőben, tűző napon?

2013. jún. 11. 23:31
 4/25 anonim ***** válasza:
73%

Mi gyalogolunk ha kell esőben, tűző napon, kórház pedig kb. 50 perc, oda-vissza 4 buszjegy sajnos, ami nekünk nagyon drága.

Nincs autónk, mert nem tudnánk venni, fenntartani, de nem is hiányzik.

Szülés után ismerős hozott haza autóval, a mindennapokban pedig jól elvagyunk enélkül is.

Férjem munkába kerékpárral jár, én a gyerekkel gyalog mindenhová eljutok, ha kell, sétálok 1 óra hosszat is, legalább addig is mozgok és buszjegyre sem kell pénzt kiadni.

2013. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A jogosítvány az nem árt, sosem tudni mikor kell.... Autó nem létszükséglet, illetve az a kérdés hogy hol. Amikor Budapesten laktam egy olyan kerületben, ahol 10 perc sétára volt a metró,2 percre a villamos és buszmegálló, 20 perc sétára a tesco, pár perc alatt ott termett a taxi ha hívtam, ott nem éreztem, hogy nagyon kellene kocsi.

Most vidéken lakom, a mai éjszakámra megvan a programom: félóránként lázmérés. Úgyhogy bármikor pattannom kell,hogy a 15-20 perc autózásra lévő ügyeletes kórházba berohanjunk. Éjszakai busz nem jár, taxiállomás messzebb van. Engem megnyugtat, hogy ha gond van, akkor berakom a gyereket a kocsiba és mivel nincs forgalom, 15 perc múlva az orvos előtt lehet.

2013. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is 4. és 5., erre gondolok, saját szempont!:)
2013. jún. 11. 23:41
 7/25 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem is a gyerekhez de nagyon sok munkához elvárás.
2013. jún. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem elengedhetetlen, de sokkal konnyebb. Ha vacak ido van reggel, nem kell a nagyfiuval és a kocsival 1 km-t gyalogolnuk. Orvos nincs messze, kb 8km, 2 faluval odébb, de a buszok oránként járnak, így nem kell azt lesni beteg gyerekkel...Megoldhato minden auto nélkul is, de én mára hozzászoktam, nekem így nagyon jo, foleg, h aktívan vezetek bárhova, nem kell még mellém valaki, aki csak ezért szabizik és hoz-visz minket. Munkába is autoval járhatok, busszal vagy nagyon korán kene mennem, vagy elkésnék, de a gyereket semmiképp nem tudnám oviba és bolcsibe hordani, igy viszon meg van oldva a logisztika, ovi-bolcsi és munkahely kozt is, és még be is érek idore.
2013. jún. 12. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs autonk , nem elengedhetetleg. Mindenhová gyalog megyünk , mert a buszjegy nagyon drága.5 gyerek van , a legkisebb 2 , a legnagyobb 11 éves. A kicsit babakocsiba ültetem szinte mindig mert a bolt nekem is fél ora gyaloglás csak oda. Ha orvoshoz kell menni akkor a 4 évest is beültetem a babakocsiba és ugy megyünk, meg persze nem rohanunk minden kis náthávan az orvoshoz sem.

Nagyon jo lenne egy auto , de ezt mi nem engedhetjük meg magunknak , igy marad a gyaloglás , esőben , hoban, hidegben , melegben.

2013. jún. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nyilván nem elengedhetetlen, de nagyon megkönnyíti az életet. A férjemmel mindkettőnknek van jogosítványunk. Az autó itthon van, mert a férjem a céges busszal jár dolgozni, így, ha bármi van nem kell mást hívnom, másra várnom, hanem azonnal a kocsiba tudom rakni a gyereket és megoldani a problémát.
2013. jún. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!