Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamákat keresek,...

Olyan kismamákat keresek, akik dohányoztak a terhesség előtt?

Figyelt kérdés
Aki láncdohányos volt nagyon hamar letudta tenni, mennyire volt nehéz?
2013. szept. 13. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem is láncdohányos, de napi egy dobozzal elszívtam :(

Már nagyon régóta megfogadtam magamnak ha állapotos leszek akkor azonnal leteszem a cigit.

Megcsináltam a terhességi tesztet, pozitív lett, utána még elszívtam egy "búcsú" cigit és ennyi volt.

Persze az elején nem egyszerű, de azért meg lehet állni. Most már gusztustalannak és nagyon büdösnek tartom.


Hozzáteszem férjem is leszokott velem együtt :)


40 hkm

2013. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen napi szinten 1 dobozzal szívtam, aztán megvettem a tesztet, elszívtam egy cigit, megcsináltam a tesztet, az pozitív lett és a teszt előtti volt az utolsó cigim. És mindennek már 3 és fél éve.:)

Szóval én nem csak a terhességem idejére, hanem úgy egyébként is letettem a cigit.

A terhességem alatt, illetve még mikor pici volt a fiam, abszolút nem hiányzott semmilyen szinten, nagyon könnyű volt letenni. Aztán valahogy az utóbbi időben kezdem érezni, hogy milyen jó lenne újból rágyújtani, de persze nem gyújtok. Nálam ez akarat és elhatározás kérdése. Amíg nem akarok visszaszokni, nem is fogok.:)

2013. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Én is így voltam,mint az első. A pozitív teszt után még egy szál búcsú bagó. Aztán akkor egy darabig nem hiányzott-ez pár hét volt-,amíg újdonság volt az állapotom,majd előfordult,hogy megkívántam,de akkor már ürült valamellyest a szervezetemből,így azért könnyebben megálltam,mint előtte. Ma már eszembe sem jut.

20 hkm

2013. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Napi 1-1.5 dobozt szívtam, füstszűrő nélkülit, néha szivarokat is. Mielőtt babát terveztünk, abbahagytam, egy életre. Még tervezési időszak előtt életmódot váltottam, mert úgy éreztem, hogy véget ért egy szakasz az életemben. Már nem lehetek ennyire felelőtlen, és bár kellemes volt a "carpe diem" időszak az életemben, véget ért. Azóta sokszor kicsit étkezem, megválogatom, hogy miket. Napi 4x sportoltam, (így a harmadik trimeszterben ez már nem kivitelezhető számomra, de szülés után visszatérek), és azóta egy szálat sem szívtam el. Szerintem minden fejben dől el. Ha valaki, valamit igazán akar, azt képes megvalósítani. Hiteles, jó anya akarok lenni és ennek az is része, hogy nem károsítom magam és a környezetem.
2013. szept. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem h lancdohanyos voltam de 9éve cigiztem. napi 3/4 - 1doboz ment el kékből vagy sárgábol.

nagyon mehezen tudtam leszokni. mai napig becsuszik egy pár slukk. egy héten egyszer kb. de nem akarom kárositani a babát,tudom jönnek majd az ijjennek minek gyerek szövegek. nincs ra mentség.

de nagyon nehéz olyan környezetben megallni par slukkot ahol mindenki dohanyzik. csak én nem.

probalom kerülni de nem könnyü.

barátnőm viszont egyiknaprol a másikra egy slukkot se. akaraterő kell.én probalok arra gondolni hogy példát kell mutatnom a kicsinek. és elképzelem hogyha én szivom akkor ő is épp cigizik.na ez szörnyü.

kb a8.héttöl nem szivom.

13hkm

2013. szept. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem több volt,mint napi egy doboz,10 évig szívtam. párom még többet. egy évvel a gyermekvállalás előtt párom azt mondta,ha gyereket akarunk,innentől cigi nuku. március elsején letettük,köv. év júniusában megfogant a lányunk. nekem nagyon nehéz volt,és ha nincs a férjem,míg mindig cigizek. már 2 éve nem cigizünk,de nagyon sokszor kívánom még.
2013. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is napi szinten elszívtam egy dobozzal. Megcsináltam a tesztet pozitív lett aztán ami még volt a dobozban(2-3 szál) elszívtam és annyi volt. Az első 1-2 hét könnyű volt aztán a 3. meg nehezen ment de nem gyujtottam rá és ezt azóta is tartom.

Engen az sem zavar ha körülöttem dohányoznak csak ne fújják az arcomba a füstöt.

Ez mind-mind akarat kérdése.

36 hkm

2013. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek :)
2013. szept. 13. 09:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam fordítva volt...az lett gyanús, hogy nem kívánom a cigit, pedig korábban (tizensok éve) dohányoztam sokat.

A cigi nem kívánása miatt csináltam a tesztet, utánna már tudatosan nem is probálkoztam a cigivel.

2013. szept. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16 evig cigiztem, napi 1-1,5 dobozzal. A peteeres idoszaka korul hagytam abba, az ovu es a teszteles kozott talan becsuszott egy cigi, de a teszt utan egy szalat nem szivtam el. Szoptatas abbahagyasa utan 1-2 cigit elszivtam, de nem szoktam vissza.
2013. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!