Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megtudják a munkahelyen,...

Ha megtudják a munkahelyen, hogy terhes az ember vagy az akar lenni, akkor mindenkivel szemetek lesznek, csak hogy lépjen ki? Vagy miért?

Figyelt kérdés
Én elvetéltem, de még a betegállományomat sem fizették ki, csak papíron tüntették fel, egy kisebb cégnél dolgozok, és gondolom most attól félnek, hogy minél előbb teherbe akarok esni.
2008. júl. 3. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Kisebb cégnél sajnos ez szokott lenni. de nem feltétlen. nagyon sok jó cég van akár kicsi is akik rendesen kezelik a kismamákat és szivesen látják vissza.


a baj oda vissza van. sajnos sok ember terhes lesz és egyböl tápénzre megy magasról leszarva hogy mi lesz a munkájával. így a következö kismamához már a cég így áll hozzá, még ha kismama végig is dolgozná a terheségét.

de ez cége válogatja, vezetöség inkább.


Nálad a kérdés hogy régebben kifizette a betegállományt? mert sok cég ezt nem teszi meg. ha más betegségre kifizette, vagy más kollégáknak normál betegségnél kifizette akkor verd az ajtót mert szemetek.

2008. júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerettem volna végigdolgozni a terhességem, sőt szerettem volna minnél előbb visszamenni, de ahogy kiderült, hogy terhes vagyok, személyes sértésnek vették, és szabályosan megzsaroltak, hogy írjam alá a közös megeggyezéses felmondást....most betegállományban vagyok, nem önszántamból. Sajnálom azt aki ennél a cégnél terhes lesz. Én azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy jobb ha felkészül mindenre és alaposan utánajár a törvényeknek, hogy ne tudjanak vele kitolni csak azért mert anya akar lenni!
2008. júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg ezt nem teheti meg veled!!!Munkaügyi bíróságra mehetnél emiatt!!Én magamnak intézem a tb-s dolgaimat és nagyon sok furi dolgot hallok.Pl amikor leadják a táp papírt ,30nap a kiutalása a pénznek-ha a munkáltató leadja a papírt valaha,mert sokan várják és le sem adja.Én mikor táppénzen voltam kellett egy foglalkoztatói igazolás amin fel kell tüntetni,hogy hova küldjék a pénzt a címedre vagy a bankszámládra,igazából nem tudom,hogy kérhetik a saját címűkre-ezt egy tb kirendeltségen meg kellene kérdezned.És én kapok egy papírt amin rajta van mennyi táppénzt használtam már el és mennyi van még.nekem azt mondták ezt is mindig küldeni kell.Tanulj az esetből és inkább te intézd el legközelebb ezeket a dolgokat-jogodban áll és kötelesek kiadni minden papírt hozzá!!Amúgy nem rúghat ki ha már kiskönyved van és nem vagy próbaidős,ha megteszik munkaügyi bíróságon pert indítassz és megnyered.Álltalában nem mennek el idáig.Amúgy én simán rákérdeznék mért teszikezt..de ezt neked kell érezni meddig tudsz elmenni.Remélem azért minnél hamarabb összejön a babátok,12hetes korig vagy köteles szólni a munkáltatódnak emiatt de akkor már védve vagy a papírok miatt.38hetes kismama
2008. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!